Angelina Jolie ile babası Jon Voight arasında Gazze atışması

ABD'li aktris Angelina Jolie, "Gazze eskiden açık hapishaneydi, şimdi toplu mezara dönüştü. Dünya liderlerinin bunda payı var." diyerek İsrail'e tepki göstermişti. Jolie'nin babası aktör Jon Voight, kızının açıklamalarına tepki gösterdi. "Kızım, Tanrı'nın onurunu ve gerçeklerini anlamamış." diyen Voight, "İsrail, medenice ilerleyemez. Çünkü kendi topraklarını savunmak zorunda." ifadelerini kullandı. İşte o paylaşımlar...

MAGAZİN 06.11.2023, 16:46 06.11.2023, 16:50 Hakan Öksüz
Angelina Jolie ile babası Jon Voight arasında Gazze atışması

7 Ekim'de Gazze'de patlak veren savaşta bir ay geride kaldı. Gazze Şeridi'ne bomba yağdıran İsrail ordusu, aralarında çocukların da bulunduğu yaklaşık 10 bin kişiyi öldürdü. İsrail'in saldırılarına tepki gösteren ünlülerden biri de Hollywood yıldızı Angelina Jolie oldu. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan 48 yaşındaki oyuncu, "İsrail, kaçacak yeri olmayan masum halkı kasıtlı olarak bombalıyor." dedi.

"Gazze, toplu mezar haline geldi"

Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, İsrail'in saldırısına maruz kalan Cibaliya Mülteci Kampı'nın görüntüsüne yer veren ABD'li aktris, "Gazze yirmi yıldır, açık hava hapishanesi gibiydi. Şimdi ise hızlı şekilde toplu mezar haline geldi. Ölenlerden yüzde 40'ı, hiçbir suçu olmayan masum çocuklar. Dünya seyrederken, Gazze'de aileler yok oluyor." ifadelerini kullandı.

"Dünya liderleri, suça ortak oluyor"

ABD hükümetinin İsrail'e aktif olarak destek verdiğini hatırlatan Angelina Jolie, "Bu destek, milyonlarca Filistinli masumun cezalandırılması anlamına geliyor. Çocuklar, yaşlılar ve kadınlar dahil herkes insanlıktan çıkartılıyor. En basit insani ihtiyaçlarını bile karşılayamaz duruma geldiler. Dünya liderleri, BM Güvenlik Konseyi'nin taraflara ateşkesi dayatmasını önleyerek, İsrail'in suçuna ortak oluyor." diyerek Batılı ülke liderlerine çıkıştı.

Aktör babadan kızı Angelina'ya: "İsrail, medenice ilerleyemez"

Angelina Jolie'nin paylaşımlarına tepki, babası Jon Voight'ten geldi. Amerikan bayrağının önünde video çeken baba Jon Voight, kızı Angelina'nın açıklamalarına tepki gösterdi. 
İsrail ile Filistin'den, "Yahudilerin kutsal toprakları" olarak bahseden 84 yaşındaki usta aktör, "İsrail kendi toprağını korumaya çalışıyor. Solcuların düşündüğü gibi bunu medeni şekilde halledemezler. Yoksa ilerlemeleri mümkün değil." ifadelerini kullandı.

"Kızım, Tanrı'nın onurunu ve gerçeklerini anlamamış"

Kızı Angelina Jolie'nin, "Gazze toplu mezara dönüştü." sözüne ise hak veren Jon Voight, "Hamas'ın 7 Ekim'de İsraillileri yönelik saldırıları, terör eylemiydi. Bununla birlikte o terrö eylemleri, Gazze'deki masum insanları bombalamayı haklı çıkarmaz. Gazze'de kaybedilen masum hayatlar var. Kızım, Tanrı'nın onurunu anlamamış. Bu hayal kırıklığı." açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)