Almeda duygusal anlar yaşadı

Almeda Abazi, Kanal D’de izleyiciyle buluşan “2. Sayfa” programında oğlu Efe’yle geçen günlerini anlatırken gözyaşlarına boğuldu.

MAGAZİN 08.01.2020, 14:43
Almeda duygusal anlar yaşadı

Tolgahan Sayışman'la evli olan ve geçen yıl oğlu Efe'yi dünyaya getiren Almeda Abazi, hamileliğinin kendisi için bir sürpriz olduğunu ve sonrasında yaşadıklarını samimi bir dille anlattı.

Abazi, baş ağrısı şikâyetiyle hastaneye gittiğini ve migren sonucunu aldığını söyledi. Ünlü çift için sürpriz olan şey ise migreni tetikleyen şeyin hamilelik olması. Abazi, doktor “Hamile misin?” diye sorduğunda "Böyle bir şey olamaz." diye yanıt verdiğini anlattı.

“Bir olgunluk geldi”

Almeda Abazi o günü, "Başka bir doktora yönlendirdi. Oraya gittik kontroller yapıldı ve doktor ‘hamilesin’ dedi. Biz şok olduk. O an benim için her şey değişti, on yaş büyük hissetim kendimi. Bir olgunluk geldi. Hastaneden çıktık ‘ne yaparız, nasıl olur’ diye konuştuk. Çok ama çok sevindik, tabii şaşırdık da." diye anlattı.

“Oğlumun ismi ‘yemek’ mi olacak?”

Bebeklerinin isminin belirlenme sürecini de anlatan Abazi, "Ben Efe ismini çok seviyordum. Tolga da ‘Efe olsun ama sonuna ‘han’ da ekleyelim’ dedi. Çünkü onların ailede bütün erkeklerin adının sonuna ‘han’ ekleniyor. O da öyle devam etsin istedi. Ben de eşime ‘Arnavutça ‘han’ yemek anlamına geliyor, benim oğlumun adı yemek mi olacak’ dedim. Efehan adında karar kıldık son olarak. Çok da güzel oldu" sözlerini kaydetti.

Her yeni annenin yolundan geçmiş

Sütünün kesildiğini paylaşan güzel anne, “İlk zamanlar Tolga bana çok yardımcı oldu, çok uykusuz geceler yaşadım. Talihsizlikler oldu ‘sütüm yetmiyor’ diye paniğe kapılmıştım zor bir süreçti. Sürekli ‘çocuk aç mı acaba’ diye düşünüyor, dualar ediyordum. Bana hastanedeyken süt testi yapıldı, ‘yeterli’ denildi eve geçince kesildi. Bu süreçte Tolga bana çok destek oldu" sözlerini kullandı.

Gözyaşlarına boğan hikâye…

Ünlü modelin oğlu Efehan'ın başında dermoit kist çıkmış ve kist başarılı bir operasyonla alınmıştı. Bu süreçle ilgili kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Abazi, canlı yayında gözyaşlarını tutamadı. Abazi o süreci şu sözlerle anlattı:

"Oğlum şu an 8 aylık. Daha birkaç aylıkken dermoid kist operasyon geçirdi, ömrümden ömür gitti. Bizim için çok zor günlerdi. Allah beterinden korusun, neler görüyoruz çok şükür oğlum iyi şimdi. İlk çocuğum olduğu için çok panik yaptım. Bebeklerde çok oluyormuş ama benim haberim yoktu. Bir şişlik hissetim çevremdekilere söyledim onlarda ‘bir şey yoktur’ dedi. Ben de taktım mı takıyorum. Doktora gittik hemen ultrason çektiler ‘ufak bir kist’ dediler. Ben o an zaten panik oldum. Doktor ‘önemli bir şey değil, büyürse ameliyatla alırız’ deyince operasyonu erteletmeye çalıştım ‘küçücük çocuk, bir iki yaşına gelince olur’ diye düşünüyorduk ama daha çok belirginleşmeye başlayınca ameliyat ettirmek zorunda kaldık."

Artık oyunculuk düşünmüyor

Ekranlara dönüp dönmeyeceği merak edilen Abazi, "Yakın zamanda ekrana dönmeyi düşünmüyorum. Çünkü bambaşka bir noktadayım. Ben en son sunuculuk yaptım, öyle devam etmek istiyorum ama oyunculuk yapamam. Eşimi zor görüyorum, ben de oyunculuk yaparsam hiç görüşemeyiz. Bir de bebeğimi bırakmak istemiyorum." diyerek artık oyunculuk yapmayacağını açıklamış oldu.

Yorumlar (0)
18
açık