ABD’li rapçi serbest bırakıldı

İsveç’te karıştığı sokak kavgasının ardından tutuklanan ABD’li rapçi ASAP Rocky, yargılandığı mahkeme tarafından salıverildi.

MAGAZİN 02.08.2019, 22:24
ABD’li rapçi serbest bırakıldı

Başkent Stockholm’de şehir merkezinde karıştığı bir kavga sonucu tutuklu yargılanan ABD’li rapçi ASAP Rocky, İsveç yargısı tarafından salıverildi.

Gerçek adı Rakim Meyers olan ASAP Rocky adlı rap şarkıcısı hakkındaki son karar 14 Ağustos tarihinde verilecek. İstemesi halinde ASAP Rocky’nin İsveç’ten ayrılarak ABD’ye dönebileceği belirtildi.

İsveç savcısı Daniel Suneson, mahkemeden 30 yaşındaki müzisyenin mahkum edilmesini ve en az altı ay hapis cezası verilmesini istemişti. Fakat duruşmada, kavga esnasın tam olarak kimin ne yaptığının belirlenememesi üzerine davanın hakiminin bu karara vardığı aktarıldı. ASAP Rocky ise iki korumasıyla birlikte suçlandığı saldırıyı kabul etmedi. Aksine kendisini korumaya çalıştığını öne sürdü.

TRUMP KEFALET ÖNERMİŞ, İSVEÇ BAŞBAKANI REDDETMİŞTİ

ABD Başkanı Donald Trump, yaralanma ile biten sokak kavgası sonucu 3 Temmuz’da gözaltına alınan ünlü rapçi için, İsveç yasalarında yer almamasına karşın kefalet ödemeyi teklif etmişti. 

İsveç Başbakanı Stefan Löfven ise bunun söz konusu olmadığını söyleyince, Trump hayal kırıklığı yaşadığını belirtmişti.

Yorumlar (0)
23
açık