'30 milyon TL'lik evimi çalışanlara bırakacağım demişti' Açıklama yaptı

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir TV programında vefatının ardından 30 milyon TL değerindeki evini çalışanlarına bırakacağını söyleyen Serdar Ortaç, sözlerinin sosyal medyada büyük bir ilgi toplamasının ardından açıklama yaptı.

MAGAZİN 25.04.2020, 20:32 Burak!
'30 milyon TL'lik evimi çalışanlara bırakacağım demişti' Açıklama yaptı

Ünlü sanatçı Serdar Ortaç katıldığı bir TV programında İstinye'deki 30 milyon TL'lık evini çalışanlara bırakacağını açıklamasının ardından gündem olmuştu. Ortaç konuya ilişkin bir açıklama yaptı.

Hafta içi Nişantaşı'nda görüntülenen Serdar Ortaç sözlerinin hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

"Nafakayı ödeyemiyorum demedim. Zorlanıyorum masraf çok dedim. Ev olayı sohbet arasında geçti. Neden olmasın. Benden sonra rahat etsinler... Ortalama 30 senedir 10-15 kişi bana bakıyor. Aile yarısı onlar. Paranın bir önemi yok artık. Sağlığım olsun. Para ile yapacağım her şeyi yaptım"

İşte Serdar Ortaç'ın geçtiğimiz hafta katıldığı bir TV programına yaptığı çok konuşulan açıklamaları:

"30 senedir sahnedeyim, 1 TL birikimin yok"

"30 senedir sahnelerdeyim. 1 lira birikimin yok. Eskiden Büyükada'yı alacak kadar servetim vardı. Bir yerlere koyamayacak kadar, hayal edemezsin. Ne işe yarar o para? Güzel eserler bırakıp, güzel hayat yaşayıp ölmek lazım. "

"Sıkıntı çekince her şeyin farkına varıyorsun. Kredimi dün taksitlendirdim. İhtiyacım olmasa o taksitlendirmenin ne kadar güzel bir şey olduğunu bilemeyecektim."

"Aylık 400-500 bin giderim var"

"Yine kazanacağım. Bu sefer neyi yapmamam gerektiğini bileceğim. 5 milyon kredi almıştım her ay 118 bin ödüyorum. Onunla bitmiyor ki... Aylık 400-500 bin giderim var. "

"Daha nafakayı ödeyemedim. Her ay ödeniyor. Belli bir limite gelince bitiyor. Ömür boyu değil. 2020'nin sonunda biter herhalde. Ödeyemedim ama kız hiçbir şey demedi. Nafakaya gelene kadar elemanlar var yanımda, onların aileleri var... Onları bitirmem lazım. "

"Çalışanlarım benden sonra rahat yaşasınlar"

"Ben ölünce elemanlarıma bırakırım her şeyimi. Benim için 30 sene çalışanlara... İstinye'nin tepesinde evim var. 30 milyon TL... Dünya para ediyor. Ben gidince ne olacak? Yanımda çalışanlar alsın diyorum. Bari benden sonra rahat yaşasınlar."

Yorumlar (0)
17
açık