Zendaya oyunculuk hayalini açıkladı: O rolleri istiyorum!

Örümcek Adam serisi ve Dune: Çöl Gezegeni filmleriyle geniş hayran kitlesine ulaşan Zendaya, oyunculuk kariyeri hakkında konuştu. 26 yaşındaki aktris, oynamak istediği rollerden bahsetti.

KÜLTÜR-SANAT 31.08.2023, 11:30 Hakan Öksüz
Zendaya oyunculuk hayalini açıkladı: O rolleri istiyorum!

Son yıllarda Hollywood'un yıldızı en çok parlayan isimlerinden olan Zendaya, oyunculuk kariyeri hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Oyuncular Birliği grevi öncesi kariyeri ile ilgili planlarından bahseden 26 yaşındaki aktris, gelecekte nasıl rollerde oynamak istediğini açıkladı.

"Hep iyi karakterleri oynamak, duygusal anlamda sizi kısıtlıyor"

Şimdiye kadar hep iyi karakterleri canlandırdığını kaydeden Zendaya, "Süper kötü bir karakteri canlandırmak isterim. Burada süper kötüden kastettiğim, süper kahraman filmlerindeki kötüler değil. Sürekli iyi karakterleri oynamak, duygusal anlamda sizi kısıtlıyor. Oyunculukta çeşitliliğe ulaşabilmek için kötü karakterleri canlandırmak istiyorum." dedi.

"Oyuncu olmasaydım..."

Oyuncu olmasaydı yönetmen olmak isteyeceğini söyleyen Zendaya, "Belki bir gün bunu yapabilirim. Eğer sektör dışından bir meslek olacaksa da ailem gibi öğretmen olmak isterdim. Çocuklarla iyi anlaşırım ve öğretmek de bana haz veriyor." ifadelerini kullandı.

Marvel'ın "Örümcek Adam" serisinde "Michelle Jones" karakterini canlandıran Zendaya, "Dune: Çöl Gezegeni" filmindeki 7 dakikalık rolüyle dikkat çekti.

İki filmi ertelendi

Hollywood'da devam eden Oyuncular Birliği grevi, Zendaya'nın başrollerini üstlendiği "Challengers" ve "Dune: Part Two" filmlerinin ertelenmesine yol açtı. Challengers filminin 2024'un ilk çeyreğinde gösterime gireceği kaydedildi. Dune: Part Two'nun vizyon tarihi ise 15 Mart 2024.

Yorumlar (0)