Washington’da düzenlenen “Türk Festivali” büyük ilgi gördü 

Washington DC’de düzenlenen ve binlerce kişinin katıldığı Geleneksel Türk Festivali, büyük ilgi görürken eğlenceli anlara sahne oldu. 

KÜLTÜR-SANAT 04.10.2021, 09:17 04.10.2021, 11:56 Başak Çetin
Washington’da düzenlenen “Türk Festivali” büyük ilgi gördü 

ABD’nin başkenti Washington DC’de binlerce yabancı ve Türk ziyaretçinin katılımıyla gerçekleştirilen Geleneksel Türk Festivali büyük beğeni topladı. 1965 senesinde Başkent’te kurulan Türk-Amerikan Derneği’nin (ATA-DC) organizatörlüğünde gerçekleştirilen festival, The Wharf bölgesinin ev sahipliğinde sergilendi.  Türk kültürü ve mutfağı tanıtıldı 

Festivalde her sene olduğu gibi bu sene de Türk kültürü ve mutfağı tanıtıldı. Türkiye’den gelen dans grupları ve folklor ekiplerinin gösterileri ve geleneksel kıyafet giyen kişiler büyük ilgi gördü. Osmanlı-Türk kültürünü yansıtan ürünlerin sergilendiği stantlarda el dokumaları, Osmanlı kıyafetleri, çiniler ve Türk halıları sergilendi. Türk mutfağının zengin örnekleri, “Geleneksel Türk Mirası Ayı” etkinlikleri kapsamında ikram edildi. Ziyaretçilerden tam not alan lezzetler hem gurbetteki Türkler hem de yabancılar tarafından tercih edildi. Yorumlar (0)
11
parçalı az bulutlu