Türk yapımı "Para Konuşur" vizyona gün sayıyor

Yönetmenliğini Bülent Terzioğlu'nun üstlendiği, senaryosunu Atilla Barışer'in kaleme aldığı dövüş sporları temalı Money Talks (Para Konuşur) filmi, 1 Eylül'de vizyona girecek. Filmin başrolünde, eski kickboks dünya şampiyonu Selçuk Kılıç yer alıyor.

KÜLTÜR-SANAT 31.07.2023, 15:38 01.08.2023, 13:24 Hakan Öksüz
Türk yapımı "Para Konuşur" vizyona gün sayıyor

Dövüş sporu tutkunları, 1 Eylül'de gösterime girecek Money Talks (Para Konuşur) filmini beklemeye başladı. Starworks Productions'un yapımcılığında çekilen filmin yönetmenliğini Bülent Terzioğlu üstlendi. Senaryo ise Atilla Barışer'in kaleminden çıktı.

Filmin başrolünde Selçuk Kılıç var

Başrollerinde Aslıhan Karalar ve Selçuk Kılıç'ın yer aldığı film, bir kafes dövüşçüsünün zorlu yaşamını konu ediniyor. Filmde yaşamak için dövüşmek zorunda kalan başrol karakterini canlandıran kişinin, 2017'de kickboks dünya şampiyonluğu elde eden Selçuk Kılıç olduğu kaydedildi.

Kendisi gibi 5 şampiyon sporcuyla kameraların karşısına geçen Kılıç, dövüş sahnelerini çekerken eski günlerini hatırladığını söyledi. 

Selçuk Kılıç: "En iyi 5 dövüşçüyü bir araya getirdik"

Filmde dünyanın en iyi 5 dövüşçüsünü oynattıklarını kaydeden Selçuk Kılıç, "Karşılıklı sahnelerimiz vardı. Spor tutkunlarına da sinema aşıklarına da hitap edecek bir film oldu. Aksiyon filmi çekmek zor iş. Yönetmenimiz, işimizi kolaylaştırdı." ifadelerini kullandı.

Yönetmen Terzioğlu: "Dövüş koreografisini 15 günde oturttuk"

Filmin yönetmenlik koltuğunda oturan Bülent Terzioğlu, "Ön hazırlık sürecimiz uzundu. Hikayenin dokusuna uyumlu mekanları bulmak ve bunları platoda bir araya getirmek gerekiyordu. Dünya ve Avrupa şampiyonluğu bulunan 5 sporcuyu da çekim takvimine dahil etmek gerekiyordu. Dövüş koreografisini 15 günde oturttuk, gayet yorucuydu. Selçuk Kılıç'ın filmin başrolünde olması, işimizi kolaylaştırdı. Dünya şampiyonu bir sporcunun aynı zamanda iyi oyuncu olması, bizim şansımızdı." dedi.

Filmin oyuncuları

1 Eylül'de seyirciyle buluşacak filmin başrolünde yer alan Selçuk Kılıç, "Pars" karakteriyle beyaz perdede boy gösterecek. Aslıhan Karalar'ın "Aslıhan" karakterine hayat vereceği filmin oyuncu kadrosunda Kubilay Penbeklioğlu, Cansu Fırıncı ve Kaan Yılmaz gibi isimler var.

Yorumlar (0)