"Titan" faciası dizi mi olacak? James Cameron iddiası

"OceanGate" şirketine ait "Titan" isimli denizaltının patlayarak 5 kişinin ölümüne yol açması, uluslararası kamuoyunda yankı uyandırmıştı. İddialara göre denizaltında yaşananları anlatacak bir dizi projesinin yönetmenliğini üstlenmesi için James Cameron'a teklif götürüldü.

KÜLTÜR-SANAT 14.07.2023, 19:59 Hakan Öksüz
"Titan" faciası dizi mi olacak? James Cameron iddiası

Titanik gemisinin enkazına dalış yapan ve "katastrofik" şekilde patlayan "OceanGate" şirketine ait "Titan" adlı denizaltının batması, dünya çapında şok etkisi yaratmıştı. Deneysel dalışlara imza atan ve "güvenlik zaafiyeti" gerekçesiyle sıklıkla eleştirilen şirkete ait denizaltında bulunan 5 kişi yaşamını yitirmişti.

James Cameron: "Onları uyarmıştım"

1912 yılında bir buz dağına çarparak batan Titanik adlı gemide yaşananları konu edinen 1997 yapımı "Titanik" filminin yönetmeni James Cameron, "Haberin geldiği ilk anda ne olduğunu anlamıştım. Bu katastrofik bir patlama olmalıydı ve öyle çıktı. Denizaltını tam da düşündüğüm yerde buldular. Şirkete daha önce yazdığım mektupta felakete sürüklendiklerini söylemiştim." demişti.

"Titan dizisi için James Cameron'a teklif götürüldü" iddiası

Edinilen bilgilere göre Titanik'in enkazını ziyaret etmek için yola çıkan ancak korkunç bir şekilde batan "Titan" isimli denizaltında yaşananları konu alacak bir dizi projesine imza atılacak.

Yönetmen James Cameron'a, bu proje için teklif götürüldüğü iddia edildi. Bazı sosyal medya kullanıcıları ise olayın çok sıcak olduğunu belirterek "Henüz çok erken. Şimdi çekilmemeli." yorumunda bulunuyor.

Matt Damon ve Kumail Nanjiani rol üstlenebilir

Son olarak Christopher Nolan yönetmenliğinde çekilen "Oppenheimer" filmi ile beyaz perdede boy gösteren ünlü aktör Matt Damon'ın bu projede rol alacağı ileri sürülüyor. İddialara göre dizinin başrolünde yer alacak diğer isim "The Big Sick" filmi ile dikkatleri üzerine çeken Kumail Nanjiani olacak.

Yorumlar (0)