The Killer'ın yönetmeninden Brad Pitt itirafı: "Başrolü reddetti"

Yönetmen David Fincher, Netflix'te yayınlanan yeni filmi The Killer (Katil) hakkına bir itirafta bulundu. Filmin başrolünde oynaması için 2008'de Brad Pitt'e teklif götürdüğünü kaydeden Fincher, usta aktörün rolü reddetme gerekçesini açıkladı.

KÜLTÜR-SANAT 15.11.2023, 16:01 Hakan Öksüz
The Killer'ın yönetmeninden Brad Pitt itirafı: "Başrolü reddetti"

Usta aktör Brad Pitt, Dövüş Kulübü filminin yönetmeni David Fincher'ın The Killer (Katil) adlı filminde oynaması için kendisine yapılan teklifi reddetti. Kült film Dövüş Kulübü'nde birlikte çalıştığı yönetmenin teklifini geri çeviren 59 yaşındaki oyuncunun gerekçesi merak edildi.

"Brad'e başrol teklif ettim, 'çok depresif' diyerek geri çevirdi"

Yönetmen David Fincher, teklifi 2008 yılında yaptığını kaydetti. Uzun zamandır kafasında dönüp duran bu filmin başrolünde ilk olarak Brad Pitt'i düşündüğünü itiraf eden ünlü yönetmen, "Teklifi kabul etmedi. Filmi biraz fazla nihilist bulduğunu söyledi. 'Bana göre değil, çok depresif' dedi. Michael Fassbender, rolü anında kabul etti." dedi.

Filmin yapımcısı, Brad Pitt'in yapım şirketi!

Brad Pitt başrolde yer almıyor ancak filmin yapımcılığını, ünlü oyuncunun ortağı olduğu "Plan B Entertainment" isimli şirket yapıyor. Brad Pitt ile David Fincher, en son 1999 yılında vizyona giren "Dövüş Kulübü" filminde beraber çalışmıştı.

The Killer'ın konusu

Michael Fassbender'in başrolünde yer aldığı filmde Tilda Swinton ve Sophie Charlotte gibi oyuncular rol üstleniyor. Başarısız bir görev sonrası yolculuk yapmaya karar veren bir suikastçının başından geçenleri konu edinen The Killer, Netflix platformundan izlenebiliyor.

Yorumlar (0)