Taylor Swift rekor kırdı: 5 günde 1 milyon!

Eski şarkılarını baştan kaydeden ve 1989 - Taylor's Version (Taylor'ın Versiyonu) ismiyle yayınlayan Taylor Swift, kendi satış rekorunu kırdı. 27 Ekim'de piyasaya sürülen albüm, ilk 5 günde 1 milyon sattı. Spotify'da 100 milyon dinleyiciye ulaşan ilk kadın şarkıcı olarak tarihe geçen Taylor Swift'in "Taylor Swift: The Eras Tour" adlı konser filmi 3 Kasım'da vizyona girecek.

KÜLTÜR-SANAT 02.11.2023, 14:26 03.11.2023, 17:53 Hakan Öksüz
Taylor Swift rekor kırdı: 5 günde 1 milyon!

Grammy ödüllü ABD'li şarkıcı Taylor Swift, yapımcı Scooter Braun ile telif hakları konusunda yaşadığı anlaşmazlıkla gündeme gelmişti. Anlaşmazlık nedeniyle eski şarkılarını tekrar kaydeden 33 yaşındaki sanatçı, 1989 - Taylor's Version (Taylor'ın Versiyonu) ismiyle 27 Ekim'de piyasaya çıkardığı albümüyle ses getirdi.

5 günde 2023'ün en çok satan albümü oldu

Sevilen eski şarkılarını baştan seslendiren Swift'in yeni albümü, "2023 yılının en fazla satan albümleri" listesinde ilk sıraya yerleşti. Bilboard, Taylor Swift'in kendi rekorunu kırdığını hatırlattı. Zira dünyaca ünlü şarkıcının geçen yıl piyasaya sürdüğü "Midnights", yılın en çok satan albümü olmuştu.

Taylor's Version albümü ile kendi rekorunu kırdı

Billboard'un aktardığına göre "Taylor's Version" albümü, ABD'de ilk 5 günde 1 milyon adet sattı. "Midnights" albümünün ilk 5 günlük satışlarının ise 778 bin adette kaldığı hatırlatıldı.

Bu yıl tekrar piyasaya sürdüğü "Speak Now (Taylor’s Version)" isimli albümü de yaklaşık 742 bin satış yapan Taylor Swift, müzik piyasasını domine etti. Net serveti 1,1 milyar dolar olan şarkıcı, genç yaşında servet sahibi oldu.

Spotify'da 100 milyon dinleyiciye ulaşan ilk kadın şarkıcı oldu

33 yaşındaki şarkıcı, başarılarla dolu müzik kariyeri ile dünya çapında milyonlarca hayrana sahip. Sanatçının "Midnights" albümü ile ağustos ayında Spotify platformunda 100 milyon dinleyiciye ulaştığı kaydedildi. Swift, bu platformda 100 milyon dinleyiciye ulaşan ilk kadın şarkıcı oldu.

"Taylor Swift: The Eras Tour" adlı konser filmi 3 Kasım'da vizyona giriyor

Grammy Ödülleri'nde 3 defa "Yılın Albümü" ödülüne layık görülen ABD'li şarkıcı, "Taylor Swift: The Eras Tour" adlı turne filmiyle sinema salonlarını da salladı. İlk haftada 96 milyon dolar hasılata ulaşan film, ABD'de ilk haftada en çok gelir elde eden konser filmi oldu. Şarkıcının konser filmi, Türkiye'de yarın (3 Kasım) vizyona girecek.

Yorumlar (0)