Tarantino emekliliğe hazır: Son filmini nerede çekeceğini açıkladı

Usta yönetmen Quentin Tarantino, "The Movie Critic" adlı 10. filmiyle sinema kariyerine nokta koyacak. 1992'de gösterime giren ilk filmi olan Rezervuar Köpekleri'ni çektiği Kaliforniya'yı tercih ettiğini kaydeden Tarantino, son filmini burada çekecek.

KÜLTÜR-SANAT 12.09.2023, 11:20 13.09.2023, 09:21 Hakan Öksüz
Tarantino emekliliğe hazır: Son filmini nerede çekeceğini açıkladı

1992 yılında gösterime giren Rezervuar Köpekleri filmiyle sinema dünyasına adım atan yönetmen Quentin Tarantino, hemen ardından çektiği Pulp Fiction (Ucuz Roman) filmiyle geniş hayran kitlesine ulaşmıştı. Kill Bill serisi dahil 9 film çeken ABD'li yönetmen, 10. filmiyle kariyerini noktalayacağını duyurmuştu.

Rezervuar Köpekleri'ni çektiği Kaliforniya'yı seçti

60 yaşındaki yönetmenin son filmi olan The Movie Critic'in çekimleri, bu sonbaharda başlayacak. Çekimlerin nerede yapılacağını açıklayan Tarantino, ilk filmi olan Rezervuar Köpekleri'ni çektiği Kaliforniya'yı seçtiğini söyledi.

Rezervuar Köpekleri filminde Tarantino

"Buranın mekanları, çekim yapmak için harika"

Yönetmenliğe başladığı yerde son filminin çekecek olmasının garip bir his olduğunu belirten Tarantino, "Burada film çekmeyi seviyorum. Dünya sinemasının başkenti Kaliforniya'dır. Memleketimdeyim. Şimdiye kadar çalıştığım en iyi ekiple beraberim. Buranın mekanları da çekim yapmak için harika." dedi.

Sinema tarihine geçen filmler çekti

Pop kültür göndermeleri yaptığı vahşet dolu filmleriyle tanınan Tarantino, geleneksel sinema anlatısının dışında filmler çekiyor. Kariyeri boyunca Hollywood'un en ünlü yıldızlarıyla çalışan Tarantino; Jackie Brown, Django Unchained, Soysuzlar Çetesi, Hateful Eight ve Bir Zamanlar Hollywood'da gibi filmlerin de yönetmenlik koltuğunda oturmuştu.

Tarantino'nun 9. filmi Bir Zamanlar Hollywood'da: Başrollerde Leonardo Di Caprio ve Brad Pitt

Yorumlar (0)