Sinemalarda bu hafta 7 film var!

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 7 film seyirciyle buluşacak. İşte vizyona girecek filmler...

KÜLTÜR-SANAT 03.01.2020, 11:05
Sinemalarda bu hafta 7 film var!

Gavin Hood'un yönettiği ve Keira Knightley'in başrolünde oynadığı "Resmi Sırlar" gösterime girecek.

"Resmi Sırlar"

Hikayesi gerçek olaylara dayanan film; 2003'te İngiltere'nin dijital istihbarat servisi GCHQ'da çevirmen olarak çalışan Katharine Gun'ın, ABD'nin Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) aracılığıyla o dönem BM Güvenlik Konseyi'nde konuşulacak olan Irak'ın işgaliyle ilgili aleyhte pozisyon alan ülkelerin temsilcilerinin telefonlarının dinlenmesiyle ilgili bir maile rastlayıp bunu basına sızdırmasını konu alıyor.

Filmde Oscar'a aday gösterilmiş İngiliz sinema oyuncusu Keira Knightley'in yanısıra, Matthew Goode, MyAnna Buring, Ralph Fiennes, Matt Smith, Indira Varma, Conleth Hill, Rhys Ifans, Katherine Kelly ve Jeremy Northam gibi isimler yer alıyor.

"Judy"

Rupert Goold'un yönetmenlik koltuğunda oturduğu ve Renee Zellweger'in başrolünü üstlendiği "Judy", 1968 yılında özel gösterilerde sahne almak için Londra'ya gelen oyuncu ve şarkıcı Judy Garland'ın yaşadıklarını konu ediniyor.

"2177 Hackerları"

Bilim kurgu filmi "2177 Hackerları", bir olay sırasında hafızasını yitiren bir adamın peşindekilerden kaçış hikayesini anlatıyor.

Jose Figueroa'nın yönetmenliğini yapıp senaryosunu yazdığı filmin başrollerinde Dominique Swain, Sean Patrick Flanery, Miracle Laurie, Shane Coffey ve Benton Jennings yer alıyor.

"Bacurau"

Kleber Mendonça Filho ve Juliano Dornelles'in yönettiği "Bacurau", anneannesinin ölümüyle Brezilya'nın yarı kurak taşrasındaki köyüne dönen Teresa ile kendilerini hedef alan şiddet olaylarına maruz kalan köy halkının yaşadıklarını anlatıyor.

Brezilya yapımı filmin başrollerinde Barbara Colen, Thomas Aquino, Silvero Pereira, Thardelly Lima, Rubens Santos, Sonia Braga ve Udo Kier oynuyor.

"Yabani"

Olga Gorodetskaya'nın yönetmenliğini üstlendiği "Yabani", tek çocuklarının kaybolmasından dört yıl sonra kendi çocuklarıyla yaşıt Vanya'yı evlat edinen Igor ve Polina çiftinin, ailelerine katılan bu yeni ferdi tanımaya başladıkça başlarından geçenleri anlatıyor.

Korku ve gerilim türündeki Rus yapımı filmin başrollerinde Sevastian Bugaev, Roza Khayrullina, Elena Lyadova ve Mikhail Safronov yer alıyor.

"Gece Gelen: Cin Bebek"

Haftanın yerli korku filmi "Gece Gelen: Cin Bebek", kendisine musallat olan cinden kurtulmaya çalışan genç bir kızın hikayesini konu ediniyor.

Buse Sevindik, Ömer Polat, Onur Çimen ve Gizem Tataroğlu'nun oynadığı filmin yönetmenliğini Bülent Aydoslu üstlendi.

"Laz Kit"

Yusuf Atıcı ve Zeki Akıncı'ın yönetmeni olduğu; Tuğba Özay, Sinan Bengier, Ahmet Çelik, Esra Sönmezer ve Dost Elver'in oynaduğu "Laz Kit" yerli komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu