Sinemalarda bu hafta 5 film var

Bu hafta 5 film vizyona giriyor. Vin Diesel'in başrolünde yer aldığı "Bloodshot: Durdurulamaz Güç" bu hafta izleyici ile buluşuyor.

KÜLTÜR-SANAT 12.03.2020, 09:39
Sinemalarda bu hafta 5 film var

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli 5 film vizyona giriyor.

"Bloodshot: Durdurulamaz Güç"

Yönetmenlik koltuğunda Dave Wilson'un oturduğu ve ünlü oyuncu Vin Diesel'in başrolünde oynadığı "Bloodshot: Durdurulamaz Güç" beyaz perdeye yansıtılacak.

Çok satan çizgi romandan uyarlanan film; bir çatışma sırasında öldürülen ancak nanoteknolojik yenilikler üzerine çalışan gizli bir teşkilat tarafından hayata birtakım özel güçlerle döndürülen Ray Garrison'ın, kendisini hayata döndürenlere bile güvenemeyeceği olaylar silsilesi içerisinde, öldürülmüş karısının intikamını almaya çalışmasını filmin merkezine alıyor.

Süper kahraman Bloodshot olarak tekrar hayata döndürülen asker Ray Garrison'ı Vin Diesel canlandırıyor.

"Bloodshot: Durdurulamaz Güç" filminde; başarılı oyucu Vin Diesel'e yan rollerde Eiza Gonzalez, Sam Heughan, Guy Pearce, Toby Kebbell, Talulah Riley, Lamorne Morris ve Johannes Haukur Johannesson eşlik ediyor.

"Gölgelerin Aşkı"

Aynı zamanda senaryosunda imzası bulunan Claudia Myers'ın yönettiği "Gölgelerin Aşkı", görünmez biri olarak hayatını sürdüren Holly'nin kendisini görebilen tek kişiyle tanıştıktan sonra yaşadıklarını konu ediniyor.

Fantastik öğeler barındıran dram türündeki filmin başrol oyuncuları ise Olivia Thirlby, Alan Ritchson, Megan Fox, Jim Gaffigan, Maria Dizzia ve Tito Ortiz.

"İlk Aşk"

Japon sinemacı Takashi Miike tarafından çekilen "İlk Aşk" filmi, bir boksör ile aşık olduğu kızın, bir gece boyunca Tokyo'nun yeraltı dünyasında yaşadıklarını anlatıyor.

Senaryosunda Masa Nakamura'nın imzası bulunan filmde Masataka Kubota, Sakurako Konishi, Jun Murakami, Nao Ohmori ve Shota Sometani rol alıyor.

Filmlerinde izleyiciyi şaşırtacak sürprizlere yer veren Takashi Miike; samuray, korku ve canavar filmlerinden bir kez daha aksiyon-macera-yakuza diyarına geçiş yapıyor.

"Mürit"

"Goodnight Mommy" ile yakın dönem korku sinemasının ilgi çeken yapımlarından birine imza atan sinemacılar Severin Fiala ve Veronika Franz'ın yönetmenlik koltuğunu paylaştığı "Mürit" filmi; evlenmek üzere olduğu adam ve onun iki çocuğuyla birlikte tenha bir kasabada kış tatiline çıkan genç bir kadının başına gelen ürkütücü olaylar etrafında cereyan ediyor.

Filmde Riley Keough, Richard Armitage, Alicia Silverstone, Jaeden Martell ve Lia McHugh oynuyor.

Filmin hikayesi özetle şu şekilde:

"Genç bir kadın nişanlısının iki çocuğuyla uzakta bir kasabaya kar tatiline gider. Bu üçlünün arasındaki buzlar çözüldükçe, garip ve korkutucu olaylar yaşanır." 

"Araf 4: Meryem"

Haftanın tek Türk yapımı yine korku türünde ve yine üç harfliler konu ediliyor.

Yönetmenlik koltuğunda Gökhan Arı'nın oturduğu haftanın klasik yerli korku filmi "Araf 4: Meryem", çiçeği burnunda bir öğretmen olan Meryem ile aynı evde kaldığı arkadaşı Güzide'nin başlarından geçen garip olaylar sonrası yaşananları anlatıyor.

Yorumlar (0)
22
açık