MFÖ: Onur duyduk

"Müzik" alanında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ne layık görülen MFÖ grubu üyeleri, ödülden onur duyduklarını belirttiler.

KÜLTÜR-SANAT 26.11.2019, 09:17
MFÖ: Onur duyduk

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri töreni öncesi ödüllerin sahipleri belli oldu. Türk müziğine katkılarından ve örnek sanat yaşamlarından dolayı Müzik alanında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülüne layık görülen MFÖ üyeleri duygularını açıkladılar.

Mazhar Alanson: Onur duydum

MFÖ yani Mazhar-Fuat-Özkan müzik grubunun üyesi Mazhar Alanson, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı değerlendirmede, ödül dolayısıyla büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'nü aldığımız için onur duydum. Hâlâ müziğe devam edip, üretebildiğimiz için mutluyuz. Hakikaten böyle ödüllerle de nefsimiz okşanıyor." diye konuştu.

Fuat Güner:  Böyle ödüller bir sanatçı için yaşama sevincidir

MFÖ grubunun F'si Fuat Güner ise 1984 senesinde çıkardıkları "Ele Güne Karşı Yapayalnız" albümündeki aynı adlı şarkının "Yüzyılın En İyi Şarkısı" seçildiğini hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Bize bu ödülü layık gören herkese teşekkür ediyoruz. Aslında bu tür ödülleri almak bir sanatçı için yaşama sevincidir. Bu kadar yıldır uğraştığınız müzikle demek ki halk tarafından bir beğeni elde edilmiş, sizi sevmişler, sizin parçalarınızı benimsemiş, şarkılarınızı konserlerde bütün sözleriyle suratınıza söylüyorlar. Bu tabii bir sanatçı için oldukça mutluluk verici ve de 'İyi ki bu işi yapıyorum.' dedirten bir şey. Dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Ödülümüzü de bu çerçevede ele alırsak, aldığımız her ödül bize ilerisi için biraz daha fazla çalışma isteği ve daha fazla devam etme arzusu veriyor. Yaşlarımız ilerlese de büyük bir şevk oluyor. Tabii ki çok mutlu oluyoruz. Ne güzel. Böyle ödülleri, hayatımızın geri kalan kısmında da almaya devam etsek, belki de daha uzun yaşarız."

Özkan Uğur: Kalıcı ve güzel eserler bırakmışız ki bu ödüle layık görülmüşüz

MFÖ grubunun neşe kaynağı Özkan Uğur ise ödüle layık görülmekten duyduğu mutluluğu şu sözlerle dile getirdi:
"Ne güzel. Çok teşekkür ederiz. Onur duyduk. Bu beraberliğimiz şükürler olsun ki yıllardır devam ediyor. Sağlığımız yerinde olduğu müddetçe devam da edecek inşallah. Ne güzel, kalıcı doğru, güzel eserler bırakmışız ki bu ödüle layık görülmüşüz. Çok memnun olduk tabii ki. Cumhurbaşkanlığından ödül almak çok önemli bir şey bizim için tabii ki. Grup olarak devamlılığımızı sürdüreceğiz inşallah. Sağlığımız yerinde olduğu müddetçe tabii. O da önemli. Demek ki doğruyu, güzeli hedefleyen eserler bırakmışız. Her zaman kalıcı eserler bırakmak da önemli. Bunun karşılığını görmek de çok güzel bir duygu."

Mazhar-Fuat-Özkan üçlüsünün "müzik" dalında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'ne layık olmasının gerekçesi ise "Türk pop ve rock müziğinde kültürel kimliğin temsiline verdikleri önem ve 40 yılı aşkın süredir devam ettirdikleri müzik çizgilerindeki istikrar ve başarıları" şeklinde açıklandı.

"Müzik" dalında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'ne layık görülen MFÖ, kariyerleri boyunca "Güllerin İçinden", "Bu Sabah Yağmur Var İstanbul'da", "Yalnızlık Ömür Boyu", "Sarı Laleler", "Hep Yaşın 19", "Bodrum Bodrum" ve "Vurgun Yedim adlı eserlerin de aralarında bulunduğu çok sayıda unutulmaz şarkıya imza attı.

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu