Mevlana’nın Vuslat Yıl Dönümü etkinliklerine, yeni normal önlemi!

Hz. Mevlana’yı anma törenleri kapsamında düzenlenen 747. Vuslat Yıl Dönümü Anma Törenleri, Koronavirüs salgını nedeniyle sadece 2 gün düzenlenecek.

KÜLTÜR-SANAT 25.11.2020, 13:18 25.11.2020, 13:40
Mevlana’nın Vuslat Yıl Dönümü etkinliklerine, yeni normal önlemi!

Her yılın Aralık ayında Konya’da düzenlenen, Hz. Mevlana’yı anmak için gerçekleşen 747. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri bu yıl yeni normale uygun olarak düzenlenecek. Daha önceki yıllarda 7-17 Aralık tarihleri arasında uzun süren bir şekilde gerçekleşen etkinlik, bu yıl Koronavirüs salgını nedeniyle ve sınırlamaların artmasından kaynaklı sadece iki gün düzenlenebilecek.

7 Aralık Pazartesi ve 12 Aralık Perşembe günleri gerçekleşecek olan 747. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri’nin bu yılki teması “İhsan Vakti” olarak belirlendi.

Fiziki olarak sadece Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Mevlevi Ayin-i Şerifi yapılacak

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonuyla gerçekleştirilen etkinlikte bu yıl sadece, Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Mevlevi Ayin-i Şerifi yapılabilecek. Geçtiğimiz yıllarda yapılan konser, atölye, sergi, konferans, türbe buluşmaları ve açık alan etkinlikleri bu sene yapılamayacak.
Mevlevi Ayin-i Şerifi'nin gerçekleştirileceği Mevlana Kültür Merkezi'ne ise girişler, HES kodu ve ateş ölçümü ile olacak. Seyirci sayısında ise salon kapasitesinin beşte birine bakılacak ve sosyal mesafeye dikkat edilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Konya Valiliği ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 747. Vuslat Yıl Dönümü Şeb-i Arus Törenleri ise dijital platformlar üzerinden yayınlanacak.


Bu yıl iki gün düzenlenecek olan törene sadece 1200 kişi kabul edilebilecek.  Etkinlik biletleri ise "http://ebilet.konyakultur.gov.tr" den alınabilecek.


 

Yorumlar (0)
18
hafif yağmur