Marvel'ın ilk Müslüman süper kahramanı, yaşadığı heyecanı anlattı

Marvel’ın ilk Müslüman süper kahramanını canlandırarak adından söz ettiren 19 yaşındaki başarılı oyuncu Iman Vellani, bu karakter sebebiyle kendisini ayrıcalıklı hissettiğini belirtti. 

Marvel'ın ilk Müslüman süper kahramanı, yaşadığı heyecanı anlattı

Ms. Marvel karakterini canlandıran ve ilk Müslüman süper kahraman olarak dünya çapında ilgi odağı haline Iman Vellani, henüz 19 yaşında böyle projenin içinde yer aldığı için büyük bir mutluluk yaşadığını dile getirdi. Marvel’ın kendisine güven aşıladığını ve bunun için minnettar olduğunu dile getiren Iman Vellani, “Elbette 2 milyar Müslüman insanın tamamını bu yapımda temsil etmem mümkün değil. Ancak her şeye rağmen bu heyecan verici bir başlangıç” ifadelerini kullandı. 

“İlk olmanın da her zaman ağır bir sorumluluğu vardır”

Marvel’ın kendisine güvendiğini ve cesaretlendirdiğini vurgulayan genç oyuncu, “Biz yapımda aslında bir ilki gözler önüne serdik. İlk olmanın da her zaman ağır bir sorumluluğu vardır. Ancak Marvel bana her zaman güven duydu. Beni motive ettiler. Yalnızca bu işin keyfini çıkarmam gerektiğini bana söylediler. Bu açıklamalar beni çok rahatlattı. İşimi yaparken yalnızca eğlenmeye ve keyif almaya çalışıyorum. Bu projede, Müslüman ve Pakistanlı kimliğini savunmak için ayrı bir mücadele içinde değilim. Bu senaryonun konusu bir kızın öyküsü. İki milyar Müslüman insanın tamamını bu yapımda temsil etmem mümkün değil” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)
15
açık