liveturkey.com açıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde kurulan, Türkiye'nin çevrim içi tanıtım sitesi "liveturkey.com" açıldı.

KÜLTÜR-SANAT 21.04.2020, 10:27
liveturkey.com açıldı

Türkiye'nin küresel pazarda turizm tanıtımını üstlenen TGA (Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı), Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde "www.liveturkey.com"u yayına soktu.

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamada, gezginlerin önemli kısmının evlerinde olduğu pandemi döneminde açılan "www.liveturkey.com" internet sitesi aracılığıyla Türkiye'ye dair kültürden spora, sanattan tarihe, eğlenceden gastronomiye kadar pek çok deneyimi, çoğu zaman canlı yayınlarla ziyaretçilerin ekranlarına taşınacağı bildirildi.

Yabancı turistlerin Türkiye'ye ilişkin merak ettikleri ve özledikleri deneyimleri bir araya getiren liveturkey.com internet sitesinin, Kültür ve Turizm Bakanlığının düzenlediği çevrim içi sanat etkinliklerini dünyaya ulaştıracağı da vurgulandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığının açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Ünlü şeflerin katılımıyla Türk yemeklerinin yapım videolarını yayınlayacak site, önemli müzelerimizin sanal turlarına yönlendirecek, Türkiye'de yapılabilen macera ve doğa sporları için bir tanıtım platformu olarak ülkemize seyahatle ilgili ilham verecek. Ayrıca, 'liveturkey.com' adresinde küresel turizm tüketicilerine evlerinde geçirdikleri süre boyunca Türkiye'yi deneyimleme fırsatları sunulacak."

Yorumlar (0)
28
az bulutlu