Efsane moda tasarımcısı Karl Lagerfeld'in hayatı dizi oluyor

2019 yılında hayatını kaybeden moda dünyasının unutulmaz isimlerinden Karl Lagerfeld'in hayatı dizi oluyor. Yapımını Disney’in üsleneceği dizi,  Fransız lüks moda markaları Chanel ve Fendi'nin kreatif direktörü olarak tanınan Lagerfeld'in bir tasarımcı olarak yükselişini konu alacak.

KÜLTÜR-SANAT 11.03.2023, 11:53 12.03.2023, 11:30 Hanife
Efsane moda tasarımcısı Karl Lagerfeld'in hayatı dizi oluyor

Dünyaca ünlü ve moda dünyasının unutulmaz ismi olan  2019 ‘da hayatını kaybeden moda tasarımcısı Karl Lagerfeld'in hayatı dizi oluyor. 

Yapımcılığını Disney’in üstleneceği dizi, Fransız lüks moda markaları Chanel ve Fendi'nin kreatif direktörü olarak tanınan Lagerfeld'in bir tasarımcı olarak yükselişini konu alacak.6 bölümden oluşacak dizi, 1970'lerde Paris moda dünyasında yaşananları ve tasarımcının 1972 yılında moda devi Yves Saint Laurent'daki yükselişini anlatacak.


Dizide, Lagerfeld'i canlandıracak isim ise “All Quiet on the Western Front" ve “Captain America: Civil War” filmleriyle tanınan Daniel Brühl olacak.Variety'nin haberine göre dizi çekimlerinin şu sıralar Fransa, Monako ve İtalya'da yapıldığı biliniyor.
 

Yorumlar (0)