Dünyanın en pahalı eseri “Da Vinci of Dept”e, ziyaretçi akını!

Değeri 470 milyon olan ve Amerika’nın Grand Central İstasyonu'nda sergilenen "Da Vinci of Debt", dünyanın en pahalı sanat eseri olarak dikkat çekiyor. Eser, sergilendiği istasyonda ziyaretçi akınına uğradı.

KÜLTÜR-SANAT 17.01.2021, 11:59 18.01.2021, 09:04
Dünyanın en pahalı eseri “Da Vinci of Dept”e, ziyaretçi akını!

Dünyanın en pahalı sanat eseri olarak bilinen, 14 metrelik yükseklikte, tamamı gerçek 2 bin 600 üniversite diplomasından yapılmış ve değeri 470 milyon dolar olan, "Da Vinci of Debt", dikkatleri üzerine çekiyor. Amerika’nın Grand Central İstasyonu'nda sergilenen eser, ziyaretçiler tarafından ilgiyle ziyaret ediliyor.

“Da Vinci of Debt", değeriyle "Salvator Mundi”  tablosunu geride bıraktı.

Amerika'da üniversite eğitim ücretlerinin yükselmesine dikkat çekmek amacıyla, kampüslerinde uzun süredir tercih edilen bira markası Natural Light'in sanat eseri olan "Da Vinci of Debt", bilinen en pahalı sanat eseri olan ve değeri 450.3 milyon olan Leonardo da Vinci’nin “Salvator Mundi”  tablosunu bile geride bıraktı.

Natural Light, Amerika'da dört yıllık bir üniversite eğitiminin ücreti olan 180 bin dolar çarpı sergilenen 2 bin 600 diploma için, 470 milyon dolarlık değeri elde etti. Böylece eser, şimdiye kadarki en pahalı sanat eseri oldu. Sanat eseri ile, öğrencilerin hem borç krizi ölçeğine hem de kolej borcunun yükü altında olanlar için yarattığı kaotik etkiye dikkat çekmek amaçlanıyor. Ayrıca Amerika’da öğrenim kredisi borcu 1,7 trilyon dolar oldu. Böylece rakam, 2021 yılında rekor bir seviyeye çıkmış oldu.

Yorumlar (0)
9
açık