Disney+’ın ilk Türk dizisi 'Kaçış' yayın tarihini duyurdu

Disney'in dizi ve video alanlarından olan Disney Plus'ta yayınlanacak olan ilk Türk dizisi Kaçış'ın yayın zamanı netleşti. Daha öncesinde de düşünüldüğü şekilde dizi 14 Haziran tarihinde Disney+'ın girişlerinin yapılacağı gün erişime açılacak.

KÜLTÜR-SANAT 12.05.2022, 16:02 12.05.2022, 16:03 Merve Yüksel
Disney+’ın ilk Türk dizisi 'Kaçış' yayın tarihini duyurdu

Disney Plus üzerinde yayınlanacak olan ilk Türk dizisi Kaçış'tan geride bıraktığımız vakitlerde sosyal medya hesapları olan Twitter’dan yeni bir video bölümü yayınlandı. Videoda dizinin hangi gün yayınlanacağına da yer verildi.

Birçok ünlü isim yer alıyor

Disney+'ın yayınlanacağı ilk Türk dizisi olan Kaçış’ın düşünüldüğü şekilde 14 Haziran'da izlenebileceği planlanıyordu. Bu da Disney+’ın Türkiye’de erişeme gireceği gün olarak biliniyor.

Dizinin hikayesi Engin Akyürek tarafından yazıldı. Senaryosunu ise Ali Doğançay'ın oluşturduğu macera, aksiyon ve dram biçimindeki dizide, Yağız Alp Akaydın ise yönetmen koltuğunda oturuyor. Engin Akyürek'in başrolü olduğu dizide Aziz Çapkurt, İrem Helvacıoğlu, Leyla Tanlar, Onur Bay, Levent Ülgen ve Aras Aydın gibi aralarında birden fazla isim bulunuyor. Yayınlanan video ise Twitter’dan duyuruldu.

Kaçış dizisinin konusu

Kaçış dizisinin konusu şu şekilde, savaş fotoğrafçısı olan Mehmet ve birden fazla ülkeden gelerek araştırma yapmak isteyen bir grup gazetecinin, Ezidi köyüne gelişleriyle başlıyor. Dizide sınır hattından gizli saklı şekilde ilerleyen bu kişilerin gerçekleşen bir baskınla beraber radikal bir terör grubunun eline geçmelerini anlatıyor. Daha sonrasında ortaya çıkan değişimleri, dramları ve kaçış mücadelesini heyecanlı bir açıdan anlatıyor. Araştırma birimlerinin kurtulabilmek adına gerçekleştirecekleri zorlu mücadeleye vurgu yapılırken Orta Doğu'da meydana gelen toplum dramına da değişik bir bakış olanağı verecek olan 'Kaçış' kısa bir zaman sonra bir tek Disney+'ta seyircisiyle kavuşacak.

Disney Plus’a ise 14 Haziran tarihinde Türkiye’de erişilebilecek. Yıllık fiyatı 349,90 olurken aylık fiyatı ise 34,99 TL olacak.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu