Çığlık 7'nin çekimleri kabusa döndü, yönetmen ayrılık nedenini açıkladı

Çığlık (Scream) serisinin yedinci filminin çekimleri kabusa dönüştü. Filistin'e desteğini açıklayan Melissa Barrera'nın kovulmasının ardından oyuncu Jenna Ortega, ayrılık kararı aldı. Filmin yeni yönetmeni Christopher Landon da istifasını duyurdu. Yönetmen Landon, açıklamasında, "Rüya gibi bir işti ancak kabusa döndü." ifadesini kullandı.

KÜLTÜR-SANAT 26.12.2023, 09:43 Hakan Öksüz
Çığlık 7'nin çekimleri kabusa döndü, yönetmen ayrılık nedenini açıkladı

Korku türü tutkunlarının merakla beklediği Çığlık (Scream) serisinin yedinci filminin setinde sular durulmuyor. Filistin'e desteğini açıklayan Meksikalı aktris Melissa Barrera'nın filmin kadrosundan çıkartılmasının ardından Çığlık 7'nin yapım şirketine tepki yağmıştı.

Jenna Ortega, "Beetlejuice 2" için ayrıldığını duyurdu

Melissa Barrera'nın kovulmasından günler sonra bu kez Jenna Ortega, filmden kendi isteğiyle ayrıldığını duyurdu. 21 yaşındaki ABD'li oyuncu, bu kararı alma nedeninin, Tim Burton imzalı "Beetlejuice 2" filminin halihazırda devam eden çekimleri olduğunu kaydetti.

Yeni yönetmen Christopher Landon da projeden ayrıldı

Başrol oyuncularının teker teker filmden ayrılmasının ardından yönetmen de değişti. Tyler Gillett ile Matt Bettinelli-Olpin'in yerine yönetmenlik koltuğuna "Freaky    " ile "Happy Death Day" gibi yapımlarla tanınan Christopher Landon getirildi. Landon da kısa sürede projeden ayrıldı.

"Rüya gibi bir işti ancak kabusa döndü"

Projeden ayrılmasına ilişkin açıklamada bulunan Landon, "Bazılarını sevindirecek, kimilerini ise hayal kırıklığına uğratacak bir haber. Rüya gibi bir işti ancak kabusa dönüştü. Bu işte bir şekilde yer alan herkes için kalbim kırık. Wes'in (Craven) mirasının, bölünmüş dünyanın gürültüleriyle sınırlı kalmayacağını ve onu aşacağını düşünüyorum." ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)