Bu hafta 9 film gösterime girecek!

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli 9 film izleyicilerle buluşacak.

KÜLTÜR-SANAT 16.01.2020, 09:13 16.01.2020, 11:01
Bu hafta 9 film gösterime girecek!

Yapımcılığını "Diriliş Ertuğrul" ve "Kuruluş Osman"a da imza atan Mehmet Bozdağ'ın yaptığı "Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı"gösterime girecek.

"Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı"

Yönetmen koltuğuna Kamil Aydın'ın oturduğu film, İstanbul'u fethinden sonra yönünü Roma'ya çeviren Fatih Sultan Mehmet'in akıncılarının, Balkan coğrafyasında Sırp Kralı Lazar'a karşı verdikleri zorlu mücadeleyi ve cihan devletinin köklerinin bu coğrafyada yeşermesini konu ediniyor.

Aksiyon ağırlıklı tarihi dönem filminin başrollerinde Emre Kıvılcım, Levent Özdilek, Ece Çeşmioğlu, Serdar Gökhan, Ebru Özkan, Seray Kaya, Eren Vurdem, Ogün Kaptanoğlu, Selda Alkor ve Cemal Hünal gibi ünlü isimler bulunuyor.

"İstasyon"

Kadir Genç ve Volkan Adıyaman'ın yönettiği "İstasyon", kızını öldürenlerden intikam almaya çalışan bir kadının hikayesini konu ediniyor.

Güneş Cyrina Özek, Burak Ergün, Volkan Uygun, Çetin Özdemir, Alper Yıldırım, Banu Yılmaz Ocak ve Can Özoğul'un oynadığı film, gerilim tutkunlarının ilgisini çekecek.

"Peri: Ağzı Olmayan Kız"

"Baskın" ve "Ev Kadını" filmleriyle tanınan Can Evrenol'un yönetmenliğini üstlendiği "Peri", Santral'de yaşanan büyük patlamanın ardından insanların bazı uzuvlarında eksiklerle doğduğu bir dünyada, hayatta kalma mücadelesi veren ağzı olmayan kız Peri'nin hikayesini anlatıyor.

Fantastik macera türündeki filmde Denizhan Akbaba, Elif Sevinç, Özgür Civelek, Kaan Alpdayı, Sermet Yeşil ve Mehmet Yılmaz Ak gibi isimler rol üstleniyor.

"Karakomik Filmler 2" 

Cem Yılmaz'ın yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı "iki film birden" konseptli Karakomik Filmler projesinin, "Deli" ve "Emanet" isimli iki orta metraj yapımdan oluşan ikinci halkası vizyona girecek.

"Dolittle"

BAFTA ve Altın Küre sahibi Amerikalı oyuncu Robert Downey Jr.'ın başrolünü üstlendiği "Dolittle", karısının ölümünden sonra konuşabildiği hayvan dostlarıyla inzivaya çekilen veteriner Dr. John Dolittle'ın, genç Kraliçe Victoria'nın amansız bir rahatsızlığa yakalanmasından sonra giriştiği macerayı konu ediniyor.

Filmde Robert Downey Jr.'ın dışında Michael Sheen, Antonio Banderas, Ralph Ineson ve Jessie Buckley kamera karşısına geçti.

Stephen Gaghan'ın yönetmen koltuğunda oturduğu film, fantastik macera tutkunlarını sinema solanlarına çekmeyi amaçlıyor.

"Saklı Gerçekler"

Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ethan Hawke, Clementine Grenier ve Ludivine Sagnier'in rol aldığı "Saklı Gerçekler"in yönetmenliğini Hirokazu Kore-eda üstlendi.

Dram türündeki Fransız yapımı film; genç bir kız ile oyuncu annesi arasındaki birliktelikten yola çıkarak anne-kız ilişkilerini konu alıyor.

"Kuzular Firarda: Uzay Parkı"

Richard Phelan ve Will Becher'in yönettiği animasyon film Kuzular Firarda'nın devam hikayesi "Kuzular Firarda: Uzay Parkı", Shaun ve çiftlikteki arkadaşlarının bu kez uzaydan misafirleri Lu-La ile yaşadıkları maceraları anlatıyor.

"Bedenimi Kaybettim"

Jeremy Clapin'in yönetmenliğini üstlendiği "Bedenimi Kaybettim", Paris'te bir laboratuvardan kaçıp ait olduğu bedeni arayan bir kesik el ile kütüphaneci Gabrielle ve kurye Naoufel'in aşk hikayesini kesiştiren özgün hikayesiyle animasyon sevenlerin beğenisine sunulacak.

"Kirpi ve Saksağan: Sevimli Uzay Kahramanlar"

Rasmus A. Sivertsen'in yönettiği haftanın bir diğer animasyonu "Kirpi ve Saksağan: Sevimli Uzay Kahramanlar", Ay'a ulaşmak için yapılan uluslararası yarışa mucit Reodor önderliğinde hazırlanan Luca ve arkadaşlarının hikayesini odağına alıyor.

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu