"Atatürk" dizisi için geri sayım: İşte ilk fragman!

Disney Plus platformu tarafından iptal edilen "Atatürk" dizisi, 3 Kasım'da Türkiye'deki sinema salonlarında seyirciyle buluşacak. Dizinin başrol oyuncusu Aras Bulut İynemli, Twitter hesabından dizinin ilk fragmanını paylaştı.

KÜLTÜR-SANAT 26.08.2023, 12:01 26.08.2023, 12:17 Hakan Öksüz
"Atatürk" dizisi için geri sayım: İşte ilk fragman!

Disney Plus'ta dizi olarak yayınlanacağı belirtilen ancak daha sonra tartışmalı bir kararla platform tarafından iptal edilen "Atatürk" filmi, sinemalarda gösterime girecek. Başrolde yer alan oyuncu Aras Bulut İynemli, filmin ilk fragmanını sosyal medya hesabından paylaştı.

3 Kasım'da gösterime girecek filmle ilgili paylaşımda bulunan ünlü oyuncu, "En büyük kahramanımız" dediği Atatürk'ün fikirlerinin ilelebet yaşayacağını kaydetti.

Aras Bulut İynemli, Disney Plus'ın kararını böyle yorumlamıştı

Daha önce yaptığı açıklamada Disney Plus platformunun kararını yorumlayan Aras Bulut İynemli, "Atatürk, gelmiş geçmiş en büyük liderlerden biri. Hatta en büyüğü! Bunu kanıtlamaya zaten gerek yok. Platform böyle bir karar almış. Bana düşen, projeye sahip çıkmaktır. Dünya çapında izlenmesi için ne gerekirse yapacağım." demişti.

Atatürk dizisinin kaldırılma sebebi

Masrafları kısmak için birçok yerel yapımı iptal eden Disney Plus, Atatürk dizisinin de platformda yayınlanmayacağını açıklamıştı. Bu kararın kendi baskıları sayesinde alındığını ileri süren Amerika Ulusal Ermeni Komitesi (ANCA), dizinin iptali için yapılan kampanyaya destek verenlere teşekkür etmişti. Dizinin iptali, Türkiye'den sert seslerin yükselmesine sebep olmuştu.

Yorumlar (0)