Adaylar belli oldu: 32. GLAAD Medya Ödülleri’ne geri sayım!

Otuz ikinci kez bu yıl düzenlenecek olan GLAAD Medya Ödülleri, Nisan ayında çevrimiçi olarak sahiplerini bulacak. Ödül törenine, ya LGBT temalı ya da içinde en az bir LGBT karakteri barındıran dizi ya da filmler aday olabiliyor.

KÜLTÜR-SANAT 30.01.2021, 10:25 31.01.2021, 09:18
Adaylar belli oldu: 32. GLAAD Medya Ödülleri’ne geri sayım!

Bu yıl otuz ikincisi düzenlenecek olan GLAAD Medya Ödülleri’ne geri sayım başladı. Medya ödüller kapsamında, ya LGBT temalı ya da içinde en az bir LGBT karakteri barındıran dizi ve filmler aday olabiliyor. 32. yılda adaylıklar arasında, çoğunluğu özellikle film kategorilerinde Netflix platformu yakaladı. Ödül töreninin, Nisan ayında salgın nedeniyle çevrimiçi olarak düzenlenmesi planlanıyor.

Aday olan yapımlar ve yarıştıkları ödül kategorileri ise, şu şekilde açıklandı:

EN İYİ DRAMA (DİZİ)
9-1-1: Lone Star (FOX)
Killing Eve (BBC America)
P-Valley (Starz)
Ratched (Netflix)
Star Trek: Discovery (CBS All Access)
Supergirl (The CW)
The Umbrella Academy (Netflix)
Vida (Starz)
The Wilds (Amazon Prime)
Wynonna Earp (Syfy)

EN İYİ KOMEDİ (DİZİ)
Big Mouth (Netflix)
Dead to Me (Netflix)
Everything’s Gonna Be Okay (Freeform)
Harley Quinn (HBO Max)
Love, Victor (Hulu)
Saved by the Bell (Peacock)
Schitt’s Creek (Pop TV)
Sex Education (Netflix)
Superstore (NBC)
Twenties (BET)

EN İYİ TV FİLMİ
Alice Júnior (Netflix)
Bad Education (HBO)
The Christmas House (Hallmark Channel)
The Christmas Setup (Lifetime)
Dashing in December (Paramount Network)
La Leyenda Negra (HBO Latino/HBO Max)
The Thing About Harry (Freeform)
Uncle Frank (Amazon Studios)
Unpregnant (HBO Max)
Your Name Engraved Herein (Netflix)

EN İYİ MİNİ YA DA ANTOLOJİ DİZİ
Dispatches From Elsewhere (AMC)
The Haunting of Bly Manor (Netflix)
Hollywood (Netflix)
I May Destroy You (HBO)
Little Fires Everywhere (Hulu)

EN İYİ REALITY SHOW
Deaf U (Netflix)
Legendary (HBO Max)
Queer Eye (Netflix)
RuPaul’s Drag Race (VH1)
We’re Here (HBO)

EN İYİ ÇOCUK PROGRAMI
DuckTales, “Challenge of the Senior Junior Woodchucks” (Disney XD)
Clifford the Big Red Dog, “Dogbot” (PBS)
Fancy Nancy, “Nancy Plays Dress Up” (Disney Junior)
The Not-Too-Late Show with Elmo (HBO Max)
Summer Camp Island (HBO Max)

EN İYİ ÇOCUK VE AİLE PROGRAMI
Craig of the Creek (Cartoon Network)
Diary of a Future President (Disney+)
First Day (Hulu)
Kipo and The Age of the Wonderbeasts (Dreamworks Animation/Netflix)
The Loud House (Nickelodeon)
The Baby-Sitters Club, “Mary Anne Saves the Day” (Netflix)
Adventure Time: Distant Lands, “Obsidian” (HBO Max)
The Owl House (Disney Channel)
She-Ra & The Princesses of Power (Dreamworks Animation/Netflix)
Steven Universe (Cartoon Network)

EN İYİ REALITY SHOW VE TALK SHOW BÖLÜMÜ
Watch What Happens Live with Andy Cohen, “Andy Cohen Calls for Change So He Can Donate His Plasma” (Bravo)
Full Frontal with Samantha Bee, “Black Trans Lives Matter” (TBS)
Red Table Talk: The Estefans, “Emily’s Coming Out Story” (Facebook Watch)
The Daily Show With Trevor Noah, “Laverne Cox – Exploring Trans Representation with Disclosure” (Comedy Central)
A Little Late With Lilly Singh, “Lilly Responds to Comments About Her Sexuality” (NBC)

EN İYİ FİLM (Geniş Vizyon)
Happiest Season (Hulu)
Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
The Old Guard (Netflix)
The Prom (Netflix)
The Craft: Legacy (Sony Pictures)

EN İYİ FİLM (Sınırlı Vizyon)
The Boys in the Band (Netflix)
The Half of It (Netflix)
The Life Ahead (Netflix)
Lingua Franca (ARRAY/Netflix)
Ammonite (NEON)
And Then We Danced (Music Box Films)
I Carry You With Me (Sony Pictures Classics)
Kajillionaire (Focus Features)
Monsoon (Strand Releasing)
The True Adventures of Wolfboy (Vertical Entertainment)

EN İYİ BELGESEL
Circus of Books (Netflix)
Disclosure (Netflix)
Equal (HBO Max)
Howard (Disney+)
Mucho Mucho Amor (Netflix)
We Are The Radical Monarchs (PBS POV)
Welcome to Chechnya (HBO)
Visible: Out on Television (Apple TV+)
For They Know Not What They Do (First Run Features)
Scream, Queen: My Nightmare on Elm Street (Virgil FIlms/Shudder)

Yorumlar (0)
24
açık