8. yılında İpekyolu Film Ödülleri finalistleri belli oldu!

Bu yıl sekincisi düzenlenecek olan Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri’nin finalistleri belirlendi. Yurt içi ve Yurt dışından rekor sayıda başvuru alan festival, SETEM tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü destekleriyle gerçekleşiyor.

KÜLTÜR-SANAT 17.11.2020, 12:48 17.11.2020, 12:53 Deniz Ali Tatar
8. yılında İpekyolu Film Ödülleri finalistleri belli oldu!

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün destekleriyle gerçekleştirilen Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri bu yıl 8. kez düzenlenecek. Ön jürilerin değerlendirmesi sonucunda ulusal ve uluslararası yarışma kategorilerindeki finalistler de belli oldu! Yarışmaya Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, Kazakistan, İran, Hindistan, Irak, Çin, Azerbaycan gibi ülkelerden rekor başvuru oldu.


8. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri’nin kategorileri ve bu kategorilerde yarışacak filmler, şu şekilde belirlendi:



Ulusal Belgesel Finalist Filmleri

Seval (Ahmet Keçili)

Tülütabaklar "Ölümsüz Kahramanlar" (Yasin Öztürk)

Başka Vatanımız Yok (Bayram Küçük)

Bir Ömür Anadolu (Özer Kesemen)

Kanalı Beklerken (Yasin Serindere)

Çan: Bir Termik Kasabası (Mert Harmandar)

Uzun İnce Bir Yoldayım (Tuğba Kozan)

-N'olacak?- (Merve Tülay)

Uzaklar Keşkeler ve Ömer (Ömer Dişbudak)

Medar-ı Maişet Motoru (Kerem Evcil & Fatih Kıratlı)

 

Ulusal Animasyon Finalist Filmleri

Orman Yarışı (Ali Tapan)

Yansımalar (Cengiz Dallıkavak),

The Needle / İğne (Ceylan Beyoğlu)

The Social Family (Sinan Arslan)

Malfunction (Ilgın Saçan)

İnsan! Dur 1 Dakika (Eren Bektaş)

Destansı Elmalar (Ali Tapan)

Son (Orhan Umut Gökçek-Şeyma Kavak Gökçek)

Sakula (Melek Dikilimustafa - Orhan Erkal)

Monolog (Selin Akalın)


Ulusal Kısa Film Finalist Filmleri

Yağmur, Şnorkel ve Taze Fasulye (Yavuz Akyıldız),

Şeker Gıda (Ferman Narin)

Beyhude (Doğukan Hazar İskenderoğlu),

Paydos (Öykü Orhan)

Perdeler (Fırat Onar)

Çerçeve  (Berk Sata & Mert Sata)

Yalnız Değilsin (M. Mustafa Şahin)

Non-Lineer (Mert Eşberk),

Münhasır (Yeşim Tonbaz)

Kafeste "In The Cage" (Suat Oktay Şenocak)


Uluslararası Finalist Filmler
Azerbaycan        Such a Sweet Life (Lala Aliyeva-Klychkova)  /  Kısa Film, Fisherman (Yegana Abdulmammadova)  / Belgesel
Çin            The Desert Walker (Chen Yang)  / Kısa Film, Reminiscences (Dai Yu)  / Belgesel,  the GRAY and the BLUE (Benjamin Barthélémy)  / Animasyon
Hindistan        Hunger (Katyayan Shivpuri)  / Kısa Film, A Tale of Bad Morning in India (Stalin Kalidas)  / Belgesel, Wade (Upamanyu Bhattacharyya, Kalp Sanghvi)  / Animasyon
Irak            Mousl 980 (Ali Mohammed Saeed)  / Kısa Film, Revolution on canvas (Ahmed Alsammar)  / Belgesel, It's better there (Hassanain Al hani)  / Animasyon
İran            Tehran's plaque (Alireza Mahzoon)  / Kısa Film, Heartstring (Maryam Razaghi)  / Belgesel, Imaginary Scene (Neda Goodarzi)  / Animasyon
İtalya            Yalla (Carlo D'ursi)  / Kısa Film, Wells of Hope (Lia Beltrami)  / Belgesel, Human? (Chiara Feriani)  / Animasyon
Kırgızistan        Barberry (Adilet Baktybekov)  / Kısa Film
Özbekistan        Larisa (Saida'loxon Masudxonov)  / Belgesel
Pakistan        A Train Crosses the Desert (Rahul Aijaz)  / Kısa Film, Lost (Arham Mustafa)  / Animasyon
Suriye            Blue Bead (Abdullatif Hamza Kanaan)  / Kısa Film, Searching for Abbas Kiarestami (Malas Twins)  / Belgesel
Türkiye        Anoush (Deniz Telek)  / Kısa Film, Seval (Ahmet Keçili)  / Belgesel,             Raccoon with Bitcoin (Serdar Çotuk)  / Animasyon
Yunanistan        Ifigeneia: no more tears (George Georgakopoulos) / Kısa Film

Yorumlar (0)
2
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 8 20
2. Fenerbahçe 9 20
3. Galatasaray 9 17
4. Gaziantep FK 9 14
5. Karagümrük 9 13
6. Başakşehir 9 13
7. Beşiktaş 8 13
8. Konyaspor 8 12
9. Rizespor 8 12
10. Kasımpaşa 9 12
11. Hatayspor 7 12
12. Göztepe 8 11
13. Malatyaspor 8 11
14. Sivasspor 8 9
15. Trabzonspor 9 9
16. Antalyaspor 9 9
17. Erzurumspor 8 8
18. Kayserispor 8 7
19. Gençlerbirliği 8 5
20. Denizlispor 8 5
21. Ankaragücü 7 2
Takımlar O P
1. Altınordu 10 20
2. Adana Demirspor 9 18
3. Ankara Keçiörengücü 10 18
4. Tuzlaspor 9 18
5. İstanbulspor 9 17
6. Samsunspor 10 17
7. Giresunspor 9 15
8. Bursaspor 10 14
9. Balıkesirspor 10 14
10. Altay 8 13
11. Akhisar Bld.Spor 10 13
12. Adanaspor 9 12
13. Ümraniye 10 10
14. Bandırmaspor 10 8
15. Boluspor 10 7
16. Menemen Belediyespor 8 6
17. Ankaraspor 9 5
18. Eskişehirspor 10 1
Takımlar O P
1. Tottenham 9 20
2. Liverpool 9 20
3. Chelsea 9 18
4. Leicester City 9 18
5. Southampton 8 16
6. Everton 9 16
7. Aston Villa 8 15
8. West Ham 9 14
9. M. United 8 13
10. Crystal Palace 9 13
11. Arsenal 9 13
12. Wolverhampton 8 13
13. Man City 8 12
14. Leeds United 9 11
15. Newcastle 9 11
16. Brighton 9 9
17. Burnley 8 5
18. Fulham 9 4
19. West Bromwich 9 3
20. Sheffield United 9 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 10 23
2. Atletico Madrid 8 20
3. Villarreal 10 19
4. Real Madrid 9 17
5. Cádiz 10 14
6. Granada 9 14
7. Sevilla 8 13
8. Valencia 10 12
9. Elche 8 12
10. Getafe 9 12
11. Real Betis 9 12
12. Barcelona 8 11
13. Osasuna 9 11
14. Deportivo Alaves 10 10
15. Eibar 10 10
16. Athletic Bilbao 8 9
17. Real Valladolid 10 9
18. Levante 9 7
19. Huesca 10 7
20. Celta de Vigo 10 7