11 yeni film vizyona girdi

Bu hafta 5’i yerli olmak üzere toplam 11 film sinema salonlarındaki yerini aldı. 

KÜLTÜR-SANAT 29.04.2022, 14:36 29.04.2022, 14:40 Murathan Yıldırım
11 yeni film vizyona girdi

Yapımcılığını Pierre Perifel’in üstlendiği animasyon filmi “Kim Demiş Kötüyüz Diye?” suçlu hayvanları bir araya getiren çetenin heyecan dolu hikâyesini anlatıyor. Vizyona giren bir diğer film olan “Zeko İçin”, usta oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyor. İran asıllı yönetmen Peter Mimi tarafından beyaz perdeye aktarılan film, ülkenin en zeki çocuğunun belirleneceği yarışma sürecini ele alıyor. 

“Aynasız Haluk” iddialı kadrosuyla vizyonda

Vizyona giren yerli filmler arasında yer alan “Tam Kafadan Karavana”, Oğuz Öztürk ve Celal Öztürk işbirliği ile sinemaseverlerle buluştu. Filmin oyuncu kadrosunda Ali Biçim ve Mesut Can Tomay gibi isimler yer alıyor. Bir diğer yerli film olan “Aynasız Haluk” da iddialı yapıtlar arasında ön plana çıkıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Tolgahan Sayışman ve Erdal Özyağcılar gibi usta oyuncular bulunuyor. Filmin yönetmenliğini ise Bülent İşbilen üstlendi. 

“Annemin Zamanı” sinemaseverlerle buluştu 

Yönetmenliğini Hakan Gürtop’un yaptığı “Annemin Zamanı”, işlediği dram hikâyesi ile izleyicilerine duygusal anlar yaşatmaya hazırlanıyor. Filmin başrol oyuncuları Uğur Çavoşoğlu ve Meriç Başaran olarak dikkat çekerken, filmin senaryosu ise Sadık Güneş’e ait. 

Başrolde Nicolas Cage var

Hollywood’un efsane oyuncularından Nicolas Cage’in başrol oyuncusu olduğu “Yetenekli Bay Cage”, iddialı yapıtlar arasında bulunuyor. Filmin kadrosunda Tiffany Haddish de yer alıyor. Gormican tarafından senaryosu yazılan filmde maddi sıkıntılarla boğuşan Cage’in sürpriz bir şekilde CIA’ya ajanlık yapmaya başladığı süreç işleniyor. 

Gerilim ve korku türünde heyecanlandıran filmler vizyona girdi

Bu hafta vizyona giren diğer filmler arasında, yönetmenliğini Taneli Mustonen’in yaptığı “İkiz”, yerli gerilim yapıtları arasında dikkat çeken “Zebun” ve yine gerilim türünde beyaz perdede gösterime giren İngiliz yapımı “Şeytanın Laneti” yer alıyor. Gerilim ve korku türünde “Yakaza: Zehirli Kabile” filmi de bu hafta vizyona giren bir diğer önemli yapıt olarak ön plana çıkıyor. 
 

Yorumlar (0)
12
açık