Zülfü Livaneli’nin Selahattin Demirtaş övgüsü sosyal medyayı ayağa kaldırdı

Bir dönem CHP’de siyasetçilik yapan Zülfü Livaneli, sosyal medya hesabından Selahattin Demirtaş’ın “Efsun” isimli kitabına övgü yağdırınca sosyal medya ayağa kalktı. Binlerce kişi, Livaneli’yi topa tuttu. 

GÜNDEM 12.10.2021, 10:50 12.10.2021, 10:57 Başak Çetin
Zülfü Livaneli’nin Selahattin Demirtaş övgüsü sosyal medyayı ayağa kaldırdı

Sanatçı ve eski siyasetçi Zülfü Livaneli, sosyal medya hesabından, HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Efsun isimli kitabı hakkında paylaşım yaptı. İmzalı romanı paylaşan Livaneli hem kitaptan hem de yazarından övgüyle bahsedince sosyal medyada gündem oldu. Bir paylaşım ile fitili ateşledi 

İki cümlesi ile adeta “fitili ateşleyen” Zülfü Livaneli, paylaşımında, “Edebiyatımızın usta kalemlerinden Selahattin Demirtaş’ın son romanını zevkle okuyorum. Teşekkürlerimle. Zor koşullarda, uzun sürelerde verdiği, insancıllık ortak temalı, 4 eserini de okumanızı öneriyorum. Giderek gelişen bir dil ve derinleşen konular.” yorumunu yaptı. 


Bu paylaşım üzerine binlerce kullanıcı, Selahattin Demirtaş hakkında “bebek katili” ifadelerini kullanarak Livaneli’yi eleştiri yağmuruna tuttu. İşte o eleştirilerden bazıları: 


Yorumlar (0)
9
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur