Zırhlı araca bombalı saldırı

Diyarbakır’da, seyir halindeki zırhlı polis aracının geçişinden hemen sonra patlama meydana geldi. Olay yerinde bulunan ikinci el yapımı patlayıcı (EYP), polislerin fark etmesi üzerine imha edildi.

GÜNDEM 11.12.2019, 13:17
Zırhlı araca bombalı saldırı

Saldırı, dün akşam saat 23.30 sıralarında Diyarbakır ilinin Yenişehir ilçesi Şehitlik Mahallesi’nde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, devriye görevinde bulunan zırhlı polis aracının geçişinden hemen sonra patlama meydana geldi. Patlamanın ardından bölgeye sevk edilen polis ekipleri, sokağın giriş ve çıkışlarını tutarak geniş güvenlik önlemleri aldı. Patlama bölgesinde araştırma yapan güvenlik güçleri, sokak içerisinde başka bir EYP'nin (el yapımı patlayıcı) daha olduğunu gördü. Bunun üzerine alınan güvenlik önlemleri ile patlayıcı kontrollü olarak imha edildi.

Güvenlik güçleri, bölgede delil çalışması yaparken, ölen ya da yaralanın olmadığı olaya ilişkin inceleme başlatıldığı belirtildi.

Bombanın polis zırhlısının geçişinden hemen sonra patlatılmasının "zaman gecikmesi" olduğu düşünülüyor. EYP'nin zırhlı aracı hedef aldığı ancak zamanlama hatası nedeniyle geç patladığı öngörülüyor.

Yorumlar (0)
30
parçalı bulutlu