Zeydan Karalar'ın makam odasındaki sandalye bile haczedildi!

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin 2016 yılındaki borcu nedeniyle Zeydan Karalar'ın makam odasında bulunan her şey haczedildi. 

GÜNDEM 10.07.2020, 16:17
Zeydan Karalar'ın makam odasındaki sandalye bile haczedildi!

2016 yılında "Aydın Prefabrik" isimli şirket, kilit parke taşı döşeme ihalesinden alması gereken 2 milyon 750 bin TL'yi alamadı.

Bunun üzerine şirket, Adana Büyükşehir Belediyesi'ni icraya verdi. 

İcra görevlileri, ödemenin gerçekleştirilmemesi üzerine belediye binasına geldi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olan Zeydan Karalar'ın makam odasında bulunan tüm mobilyalar, icra görevlileri tarafından haczedildi. 

İcra müdürüyle beraber gelen hamallar, mobilyaları kamyonetlere yerleştirdi. 

"Niye 4 sene beklediler?"

Zeydan Karalar, "Aydın Prefabrik" şirketinin 2016 senesinde belediyeye parke işi yaptığını belirterek, söz konusu şirketin o seneden bugüne kadar parasını alamadığı için haciz uygulamasına başvurduğunu ifade etti.

Aslında protokol dâhilinde ufak ödemeler yaptıklarını belirten Karalar, her ay neredeyse 250 bin-350 bin TL verdiklerini söyledi.

Karalar, kilit parke taşı döşeme ihalesini 2016 senesinde alan şirketin 2020 senesinde haciz yollamasına tepki gösterdi. 

CHP'li başkan, enflasyonun ve fiyat artışlarının görüldüğü bir ülkede 4 sene boyunca beklenmesini "100 TL'lik işin 400 TL'ye yapılması" olarak değerlendirdi. Karalar, konu hakkında inceleme başlattığını söyledi. 

Aslında protokol dâhilinde ufak ödemeler yaptıklarını da belirten Karalar, her ay 250 bin-350 bin TL civarında verdiklerini ekledi. 

Yorumlar (0)
13
parçalı az bulutlu