Yurtlarda karantinada kaç kişi var?

Bakan Kasapoğlu, 76 ildeki yurtlarda 23 bin 801 vatandaşın karantinada olduğunu, 32 bin 668 vatandaşın ise evlerine uğurlandığını açıkladı.

GÜNDEM 25.04.2020, 11:02 25.04.2020, 11:38
Yurtlarda karantinada kaç kişi var?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurt dışından geldikten sonra Covid-19 tedbirmleir kapsamında 14 günlük karantina uygulananlardan 32 bin 668 vatandaşın evlerine gönderildiği, 76 ildek yurtlarda hâlen 23 bin 801 vatandaşın bulunduğunu açıkladı.

Türkiye'nin Covid-19 (yeni tip koronavirüs) salgınıyla mücadelesinde önemli merkezlerden biri Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtlar oldu.

Yurtlarda yürütülen yeni tip koronavirüs (covid-19) ile mücadeleye ilişkin açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, son bilgileri paylaştı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında onlarca farklı ülkeden gelen 23 bin 801 vatandaşın misafir edildiğini kaydetti.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurtlarda misafir edilen vatandaşlar için her türlü imkanı sağlama noktasında titiz bir çalışma yaptıklarının altını çizerken, bugüne kadar 32 bin 668 vatandaşın ise evlerine uğurlandığı bilgisini paylaştı.

Türkiye'nin Kovid-19'a karşı yürüttüğü mücadelenin bütün dünyaya örnek teşkil ettiğini belirten Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız." ifadelerini kullanarak şöyle dedi:

"Devletimizin tüm kurumları elini taşın altına koyuyor. Biz de başta Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu olmak üzere, ilgili kurumların tamamıyla gerçekleştirdiğimiz toplantılar sonucunda, bakanlığımıza bağlı öğrenci yurtlarımızı yurt dışından dönen vatandaşlarımızın 14 günlük gözlem altında kalma süreçlerini geçirmeleri için hazırladık. Şu anda ülkemizin dört bir yanında otel konforundaki yurtlarımızda, yurt dışından ülkemize dönen vatandaşlarımızı ağırlıyoruz. Karantinadaki vatandaşlarımız ramazan ayını yurtlarımızda huzurla geçirecekler. Vatandaşlarımızın mutlu bir şekilde yurtlarımızdan ayrılması adına büyük bir özveriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

Yorumlar (0)
12
açık