Yunan askeri PÖH'ü karşısında görünce...

Kahraman Polis Özel Harekat (PÖH) birlikleri, Yunanların, uluslararası hukuku çiğneyerek ve göçmenlerin hayatlarını hiçe sayarak "geri itmelerini" engellemek için Meriç Nehri'nde devriye geziyor.

GÜNDEM 06.03.2020, 14:49
Yunan askeri PÖH'ü karşısında görünce...

Edirne'de, Polis Özel Harekat (PÖH) birlikleri, Yunan askerleri tarafından göçmenlere yönelik "geri itmeleri" önlemek için Türkiye ile Yunanistan arasında doğal sınır konumundaki Meriç Nehri'nde görev yapıyor.

Tam donanımlı 1000 PÖH

Tam donanımlı 1000 özel harekat polisi (PÖH), bölgede görev yapmak üzere Edirne'ye geldi.

Özel harekat polisleri, Yunanistan güvenlik güçlerinin sınır hattında göçmenlere ve sığınmacılara uyguladığı insanlık dışı muameleye karşı tedbirlerin artırılması, geri itmelerin önlenmesi ve sınır hattında güvenliği sağlamak amacıyla göreve başladı.

PÖH'ü karşılarında görünce...

Tam donanımlı Türk polis özel harekat timlerini karşısında gören Yunan güvenlik güçlerinin sürekli PÖH'ü izlediği görüldü.

Yunan güvenlik güçlerini adım adım takip eden Türk polis özel harekatçılar, Yunan güvenlik güçlerinin kaygılanmasına neden oldu.

Türk polis özel harekatının adım adım kendilerine refakat etmesinden rahatsız olan Yunan güvenlik güçleri, tel örgüden biraz daha uzaklaşarak Yunan tarafına doğru yaklaştılar ve Türkiye tarafındaki PÖH'ten uzaklaşmaya çalıştılar.

Nehir de tutulacak

Polisler, zodyak botlarla nehirde denetimler de yapacak.

Sınır hattında dün incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şu açıklamada bulunmuştu:

"Geri itmeleri engellemek amacıyla tam donanımlı bin özel harekat polisini sabah itibarıyla intikal ettirdik ve zodyak botlarıyla beraber artık orada insanlara kötü muamele edenlere fırsat tanınmayacak."

Yorumlar (0)
24
az bulutlu