Yüksek Askeri Şura toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiği Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı sona erdi. Toplantı yaklaşık 3 saat kadar sürdü.

GÜNDEM 03.08.2023, 15:26 03.08.2023, 17:07 Özgü Kübra
Yüksek Askeri Şura toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de gerçekleştirilen Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı, bugün saat 12.10'da başladı. Yaklaşık 3 saat süren toplantı sona erdi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan YAŞ toplantısına, Şura üyeleri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Genelkurmay Başkanı olarak görevlendirilen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de Yüksek Askeri Şura üyelerine öğle yemeği ikram etti.

Genelkurmay Başkanı belirlenecek

YAŞ'ta masaya yatırılması beklenen en önemli konulardan biri de Yaşar Güler'in Milli Savunma Bakanı olarak atanmasının ardından boşalan Genelkurmay Başkanlığı'na kimin getirileceği.

Güler'in bakan olması ile Kara Kuvvetleri Komutanı Musa Avsever, Genelkurmay Başkanı olarak da görevlendirilmişti.

YAŞ toplantısında, bu görevi asli olarak kimin yapacağı belirlenecek.

Yüksek Askeri Şura tolantıısnda, yeni kuvvet komutanlarına ya da mevcut komutanların görev sürelerinin uzatılıp uzatılmayacağına da netleşecek.

Yorumlar (0)