Yiğit Bulut'tan skandal Bahçeli paylaşımı!

Yiğit Bulut'un MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tedavi gördüğü hastanenin sahibi Mehmet Haberal'a ilişkin yaptığı paylaşımlara MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal ve MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'tan sert tepki geldi.

GÜNDEM 07.10.2019, 11:32 07.10.2019, 11:44
Yiğit Bulut'tan skandal Bahçeli paylaşımı!

Yiğit Bulut'un MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tedavi gördüğü hastanenin sahibi Mehmet Haberal hakkında yaptığı paylaşımlar büyük ses getirdi. Mehmet Haberal'ın oğlu Erkan Haberal, Yiğit Bulut için "Sarhoş ayyaş senin ne olduğunu bilmeyen mi var." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi'nin kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"Acilen başka hastaneye nakil edilmeli"

Yiğit Bulut, yaptığı paylaşımda, "Bir noktanın da altını çizmeliyim. 2001 krizi ve Mehmet Haberal'ın Hastanesi’ne teslim edilen Ecevit! Ve sonrası yaşananlar. Bu Haberal denilen adama hayat boyu güvenmedim, güvenmem... Eğer Sayın Bahçeli hala ordaysa acilen başka hastaneye nakil edilmeli!" ifadelerine yer verildi. 

"Uyardım, çekiliyorum"

Yiğit Bulut, paylaşımının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Neyse ben 2001'i bazıları gibi internetten okumadım! YAŞADIM! Uyarımı yaptım! Söyleyeceğimi söyledim! Gerekirse isim saat yıl yer olarak da açıklarım! SAYIN BAHÇELİ'ye sorun YİĞİT BULUT SİZİ SEVER Mİ DİYE! Ben söyledim, uyardım, çekiliyorum! Hoşçakalın!"

"Sarhoş ayyaş senin ne olduğunu bilmeyen mi var?"

Mehmet Haberal'ın oğlu MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Yiğit Bulut'un sözlerine sert tepki gösterdi.

Erkan Haberal, "Sarhoş ayyaş senin ne olduğunu bilmeyen mi var? Adı yiğit olup kendisi yiğitlikten nasibini almamış zat beni engellemiş. Savcıları kaçak, hakimleri FETÖ üyeliğinden ceza yemiş kumpas kurucular senin ithamlarını didik didik ettikleri halde başaramadılar. Sahi sen hangi taraftasın?" ifadelerini kullandı.

"Yoksa viski fazla mı kaçtı?"

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da Yiğit Bulut'un sözlerine, "Sen bu Ülkenin, hak etmeden nimetlerinden beslenen bir tipiyken, Mehmet Haberal bu ülkenin kendi imkânlarıyla yetişmiş bilim adamıdır. Devlet Bahçeli, Başkent Hastanesi'nde ilk gün sadece 3 saat tedavi gördü ve ayrıldı. Günler sonra, Bülent Ecevit benzetmesi yaparak Mehmet Haberal'ı neden hedef aldın? Duyumun mu var? Yoksa viski fazla mı kaçtı? Mehmet Haberal'la derdin nedir söyle? Laf ebeliği yapma." karşılığını verdi. 

Yiğit Bulut'tan bir açıklama daha...

Gelen tepkiler üzerine paylaşımını kaldıran Yiğit Bulut, bir açıklamada daha bulundu. 

Bulut, "Sayın Devlet Bahçeli'nin rahatsızlığı üzerinden gerçek dışı sosyal medya aktarımlarında bulunanlara yazdığım bir cümleyi bir kez daha hatırlatmak istiyorum; İTLER İSTEDİ DİYE BOZKURTLAR'a BİRŞEY OLMAZ! BU COĞRAFYA'daki MİLLETİN ADI TÜRK MİLLETİ, ÜMMETİN ADI İSLAM ÜMMETİ dir."

Yorumlar (0)
17
hafif yağmur