Yer İzmir, operasyonun adı "Kalkan": 309 düzensiz göçmen yakalandı!

İzmir'de Basmane başta olmak üzere il genelinde düzensiz göçmenlere yönelik "Kalkan" operasyonları yapıldı. 1257 personelin katıldığı denetimlerde 309 düzensiz göçmen yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, düzensiz göç ile mücadele mesajı verdi.

GÜNDEM 01.11.2023, 09:36 01.11.2023, 09:41 Hakan Öksüz
Yer İzmir, operasyonun adı "Kalkan": 309 düzensiz göçmen yakalandı!

Türkiye genelinde düzensiz göçmenlere, organize suç örgütlerine ve teröristlere yönelik yapılan operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonlara dair görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşıyor. 

Son olarak İzmir'de düzensiz göçmenlere yönelik "Kalkan" operasyonları düzenlendi. İzmir İl Emniyet ve Göç İdaresi İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde yüzlerce düzensiz göçmen yakalandı.

Basmane'de sıkı denetim

Edinilen bilgilere göre İzmir Valiliği koordinasyonunda yapılan denetimlerde özellikle de yabancıların yoğun olduğu sokak, metruk bina, bahçe, otel ve parklarda çalışma yapıldı. Denetim ve yol uygulamasında 1257 personel görev yaptı.

Başta Basmane olmak üzere İzmir genelinde "Kalkan" operasyonları yapıldı. Parmak izi denetimleri, 5 mobil göç noktasında yapıldı. 309 düzensiz göçmenin ülkelerine geri yollanması için işlemler başlatıldı. 

Yorumlar (0)