Yargıtay üyesi şikayetini çekti, gazeteci Barış Pehlivan tahliye edildi

Yargıtay üyesi bir hakim, dolandırıcılık haberinde adının geçmesi üzerine gazeteci Barış Pehlivan hakkında hakaret davası açmıştı. Dava nedeniyle şartlı tahliyesi bozulan Pehlivan, cezaevine yollanmıştı. Hakimin şikayetini geri çekmesi üzerine mahkeme, davayı düşürdü. 3 ay hapis yatan Barış Pehlivan, tahliye edildi.

GÜNDEM 17.11.2023, 17:46 20.11.2023, 09:30 Hakan Öksüz
Yargıtay üyesi şikayetini çekti, gazeteci Barış Pehlivan tahliye edildi

Libya'da şehit olan bir Milli İstihbarat Teşkilatı üyesinin kimliğinin açığa çıkartılması davasında yargılanan gazeteci Barış Pehlivan, 9 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Pehlivan, şartlı tahliye ile serbest bırakılmıştı.

Bir Yargıtay üyesinin açtığı dava nedeniyle cezaevine yollanmıştı

Bir dolandırıcılık haberine konu olan Yargıtay üyesi hakim, haberde adının geçmesi gerekçesiyle Barış Pehlivan'a hakaret davası açmıştı. Bu davadan dolayı şartlı tahliye kararı bozulan gazeteci Pehlivan, yeniden cezaevine konulmuştu.

3 ay hapis yattı

Edinilen bilgilere göre davacı hakim, 14 Kasım Salı günü gazeteci Barış pehlivan hakkındaki şikayetini geri çekti. Mahkeme, 3 aydır İstanbul Maltepe Açık Cezaevi'nde tutulan Pehlivan hakkında karar verdi. Dava düşürüldü, Barış Pehlivan bugün tahliye edildi.

Yorumlar (0)