Yakalanmasalar Türkiye'yi kana bulayacaklardı

Hatay’da emniyet güçlerinin titizlikle yürüttüğü operasyonla gözaltına alınan iki zanlının Büyükşehirlerde bombalı eylem hazırlığında olduğu ortaya çıktı.

GÜNDEM 22.03.2021, 14:43 22.03.2021, 16:35
Yakalanmasalar Türkiye'yi kana bulayacaklardı

Büyükşehirleri, gerçekleştirecekleri bombalı eylemlerle kana bulayacakları tespit edilen Mehmet K. ve E.K 18 Mart’ta Hatay'ın Kırıkhan İlçesinde icra edilen operasyonla gözaltına alındı.

Zanlılardan biri adliyeye sevk edildi

Türkiye’de eylem hazırlığında oldukları tespit edilen, emniyet güçlerinin operasyonuyla Hatay'da kıskıvrak ele geçirilen iki zanlıdan biri olan Mehmet K. emniyetteki işlemlerinin ardından Hatay Adliyesine sevk edildi.

Gerçekleştirilen operasyonda çıkan çatışmada yaralı olarak ele geçirilen Suriye uyruklu E.K'nin ise emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Zanlılardan biri daha önce CHP üyesiymiş

Hatay’daki operasyonda ele geçirilen zanlılardan Mehmet K'nin, CHP Kırıkhan İlçe Teşkilatı üyesi olduğu ileri sürülmüş daha sonra ise bunun üzerine açıklama yapan CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, zanlının olaydan 5-6 gün önce partiden istifa etmek için dilekçe verdiğini, olayın ardından da partiden ihraç edildiğini duyurmuştu.

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu