Yakalanan kaçak göçmen sayısını açıkladı!

İçişleri Bakanı Soylu, bu yıl sadece yurt içinde 315 bin kaçak göçmenin yakalandığını açıkladı.

GÜNDEM 02.10.2019, 10:14 02.10.2019, 12:05
Yakalanan kaçak göçmen sayısını açıkladı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu yıl sadece yurt içinde 315 bin kaçak göçmenin yakalandığını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) Ankara Şubesi tarafından yerli ve millî savunma sanayisinin gelişimini desteklemek ve ihracat potansiyelini artırmak amacıyla düzenlenen 2'nci Uluslararası Askerî Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi'nde önemli açıklamalarda bulundu.

"Yaklaşık 3 yıldır özellikle Afganistan dahil olmak üzere Afrika dahil olmak üzere, o hattan gelen tüm düzensiz göçmen ağını Avrupa'ya anlatmaya çalışıyoruz. Ama sorun kapısına dayanmadan maaalesef anlamıyor." diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bu yıl itibariyle söylüyorum. Şu anda 315 bin kaçak göçmen yakaladık, sadece yurt içinde. Geçen yılın toplam sayısı 268 bin." bilgisini verdi.

Bakan Süleyman Soylu, "Çoğu zaman Avrupa'da örneğin PKK örneğinde gördüğümüz gibi sorun aslında burnunun dibinde olmasına rağmen yine de etkili bir mücadele ortaya koymuyor." ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu, "Bizim dünyaya anlatmaya çalıştığımız ise mesafelerin otomatik bir koruma sağlamayacağıdır. Ortadoğu güvenli değilse Paris de güvenli değildir, Berlin de güvenli değildir." diye konuştu.

Yorumlar (0)
12
açık