Ve Hakan Atilla Türkiye'ye geldi

Amerika'daki "İran yaptırımları davası"nda suçlu bulunan ve tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilen eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, Türkiye'ye döndü.

GÜNDEM 24.07.2019, 13:30 24.07.2019, 14:41
Ve Hakan Atilla Türkiye'ye geldi

Amerika'nın New York JFK Havalimanı'ndan havalanan ve eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın da içinde bulunduğu Türk Hava Yolları'nın TK 2 sefer sayılı uçağı, saat 11.30'da İstanbul Havalimanı'na teker koydu.

Cumuhrbaşkanı Erdoğan, Atilla ve ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla ve ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, 19 Temmuz 2019 tarihinde tahliye edilmiş ve sınır dışı işlemlerinin tamamlanması için gözaltı merkezi York County Prison'a gönderilmişti. 

Eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, 27 Mart 2017 tarihinde New York JFK Havalimanı'nda gözaltına alınarak İran yaptırımlarının ihlali suçlamalarıyla açılan davanın tek sanığı olarak yargılanmıştı. Jüri, eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'yı hakkındaki 6 suçlamanın 5'inden suçlu bulmuş, "kara para aklama" iddiasıyla ilgili ise eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın masum olduğuna kanaat getirmişti.

Eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, İran yaptırımları davasında suçlu olduğu iddiasıyla 32 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Rıza Sarraf bir anda tanık olmuştu

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) İran'a yönelik yaptırımlarını delmekle suçlanan ve 19 Mart 2016 tarihinde Amerika'da tutuklanan iş adamı Rıza Sarraf ise yargılanmasına kısa bir süre kala 26 Ekim 2017 tarihinde hakkındaki suçlamaları kabul etmiş ve savcılıkla işbirliğine gitmişti. 

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu