Vatandaşa "Geber" diyen müdür yardımcısı görevden alındı!

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay'ın, "Çocuklarımız aç, nasıl evde kalalım şimdi ben dilenmekten çöpten yiyecek toplamaktan geliyorum" ifadelerini kullanan kadına "Geber" karşılığını vermesi tepkilere neden olmuştu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, söz konusu şahsın görevden alındığını ver soruşturma başlatıldığını duyurdu. 

GÜNDEM 09.04.2020, 10:51 09.04.2020, 11:25
Vatandaşa "Geber" diyen müdür yardımcısı görevden alındı!

Sosyal medya platformu Twitter'da paylaşılan içerikte bir kadın, "Şu anda çok mağdur durumdayım. Şimdi çocuklarım aç kalmasınlar diye dilenmekten geliyorum. Bana ne güzel diyorlar ki, ‘Çıkma, çıkma.’ Mecbur çıkacağım. Bir gelir olmayınca ne olacak? Mecbur kendimi dışarı atacağım. Şu anda ben dilenmekten geliyorum, kim bunu biliyor? Sadece ‘çıkma’ yapıyorlar. Gelsinler evimin halini görsünler." ifadeleriyle içinde bulunduğu durumdan yakınmıştı. 

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı N.N. söz konusu içeriği alıntılayarak "Geber" notunu düşmüş ve yeniden paylaşmıştı. 

Görev tanımının "Kreş ve Gündüz Bakımevleri ile Çocuk Kulüpleri Birimi" olduğu öğrenilen N.N., yaklaşık 7 saatin ardından gelen tepkiler üzerine paylaşımını silmek zorunda kaldı. 

Görevden alınarak soruşturma başlatıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında konuya ilişkin açıklama geldi. Söz konusu şahsın görevden alındığı ve soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bakanlığımıza bağlı çalışan bir İl Müdür Yardımcısı’nın sosyal medyada gündeme gelen çirkin paylaşımı toplumumuzun tepkisini çekmiştir.

Birlik ve beraberlik ruhumuzu yaralayıcı bir dil ve üslup devletimizin hiçbir kademesinde asla kabul edilemez.

Anne ve yavrularımız ziyaret edilerek ihtiyaçları karşılanacak ve bakanlığımız hizmet modellerinden faydalandırılacaktır. Bilinmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti’nin olduğu yerde kimse sahipsiz ve yalnız değildir.

Biz; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak tüm vatandaşlarımızın huzur, barış ve refah içerisinde birlikte yaşaması için canla başla çalışmaya devam ederek bu tür davranışlara asla izin vermeyeceğiz.

Söz konusu şahıs olayın hemen akabinde görevden alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştır."
 

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu