Valilik duyurdu: Eğitime fırtına engeli

Çanakkale'de yarın (21 Kasım) saatteki hızı 90 kilometreye ulaşması öngörülen fırtına sebebiyle eğitime bir gün ara verildi, kamu kurumlarında görev yapan hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan çalışanların izinli sayılacağı belirtildi.

GÜNDEM 20.11.2022, 19:00 21.11.2022, 11:50 Koray
Valilik duyurdu: Eğitime fırtına engeli

Çanakkale Valiliği tarafından gerçekleştirilen açıklama doğrultusunda, bölgede etkisini gösteren şiddetli lodosun, bu geceden yarın akşam saatlerine değin kent genelinde zaman zaman saatte 90 kilometre ve üzeri hızda, şiddetli fırtına şeklinde esmesi tahmin ediliyor.

Çanakkale Valiliği'nden açıklama

Olumsuz hava şartları ve meteorolojik tahminler sebebiyle kent genelindeki özel ve resmi bütün eğitim öğretim kurumlarında eğitime bir gün ara verilmesinin kararlaştırıldığı kaydedilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Kamu kurumlarında görev yapan hamileler, engelliler ile kronik rahatsızlığı bulunan personeller 21 Kasım 2022'de bir gün süreyle idari izinli olarak sayılacaktır. Şiddetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği direk ve ağaç devrilmesi, çatı uçması, baca gazı ve soba kaynaklı zehirlenmeler ile ulaşımda aksaklıklar gibi olumsuz durumlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması büyük önem arz etmektedir. Çanakkale Afet Müdahale Planı'nda görevli olan çalışma gruplarının ekipman, taşıt ve personel olarak müdahale için hazır durumda olmaları gerekmektedir."

Yorumlar (0)