Ünlü turizmci Engin Sezgin'den hakaret dolu 10 Kasım mesajı: İşine son verildi

Turizm sektörünün önemli şirketlerinde görev alan Engin Sezgin adlı bir kişi, 10 kasım Atatürk'ü Anma Günü'nde, sosyal medya hesabından “Bizlerin, Arap özentisi b**tan bir ümmetin soytarısı olarak değil, Cumhuriyet bireyi olarak yetişmemizi sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlemle anıyoruz” şeklinde yaptığı paylaşımla büyük tepki topladı.

GÜNDEM 11.11.2021, 12:04 Ömer Aksan
Ünlü turizmci Engin Sezgin'den hakaret dolu 10 Kasım mesajı: İşine son verildi

Turizm sektörünün önde gelen şirketlerden bir tanesinde İcra Kurulu Üyesi ve İnsan Kaynakları Eğitim Direktörü olarak görev alan Engin Sezgin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, tepki çeken ifadelere yer verdi.

‘Ümmete hakaret’ tepkisi 

Mustafa Kemal Atatürk'ün 83. ölüm yıl dönümü vesilesiyle Instagram hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Engin Sezgin,“Bizlerin, Arap özentisi b**tan bir ümmetin soytarısı olarak değil, Cumhuriyet bireyi olarak yetişmemizi sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlemle anıyoruz” sözlerine yer verdi. Sosyal medyada tepki çeken Sezgin’in yaptığı paylaşımla ilgili “Ümmete hakaret” yorumları yapıldı.

Sezgin’in tepki çeken paylaşımı şu şekilde:

Kurumla ilişiği kesildi, yeni paylaşımda özür diledi

10 Kasım paylaşımında, tepki çeken sözler kullanan Sezgin, yaptığı yeni paylaşımda, “Haddi aşan sözler kullandığını” belirterek herkesten özür diledi. Ayrıca Sezgin, söz konusu paylaşımın ardından çalıştığı kurum ile ilişiğinin kesildiğini açıkladı.

Sezgin’in özür paylaşımı:

Yorumlar (2)
Baba 1 ay önce
100 yıl önce atatürkün söylediğini söyledi okuyun ve görün tarihi iyi okuyun ve anlayın mahşerde anlamaktansa dünyada doğrüyü bulun
Takva23 3 hafta önce
İnşAllah içtenlikle doğruyu bulup tövbe edersin, önemli olan özürünü yüce ALLAH'a sunmak.
9
parçalı az bulutlu