Ukrayna’da sığınaklara saklanan bir kadın doğum yaptı

Ukrayna’da son üç gündür devam eden savaş hali vatandaşları oldukça olumsuz etkilemeye devam ediyor. Ukrayna’da yer alan sığınaklara sığınan hamile bir kadın bugün doğum yaptı.

GÜNDEM 26.02.2022, 15:00 Tayfur Bal
Ukrayna’da sığınaklara saklanan bir kadın doğum yaptı

Ukrayna’da Perşembe sabahı başlayan savaş halinin üçüncü günü yaşanıyor. Ülkede siren ve patlama sesleri sürekli olarak duyulurken Kiev şehrinden bir doğum haberi geldi. Operasyonlar devam ederken sığınağa giren insanların arasında hamile bir kadın da vardı. Hamile kadının doğum sancılarının başlaması üzerine etrafındaki insanlar doğum hazırlığının başlaması için hazırlığa başladı ve doğumun gerçekleşmesi için gerekli olan ortam oluşturuldu.

Sağlık durumları iyi

Başkent Kiev’in Metro Başkan Yardımcısı Natalya Makagon da konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Makagon bebeğin sığınak olarak kullanılan metro istasyonlarında değil başka bir sığınakta dünyaya geldiğini aktardı. Makagon ayrıca bu durumun şartlar ne olursa olsun mutluluk verici bir an olduğunu da vurguladı. Yapılan açıklamada ailenin ve bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu