Türkiye’nin ciğerleri yanıyor: 3 ilde orman yangını çıktı

İzmir'in Urla, Muğla'nın Milas ve Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçelerinde başlayan orman yangınlarına müdahale sürüyor.

GÜNDEM 14.07.2023, 16:40 14.07.2023, 17:26 Şeyda Gül
Türkiye’nin ciğerleri yanıyor: 3 ilde orman yangını çıktı

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte orman yangını haberleri gelmeye başladı. İzmir'in Urla ilçesi Demircili Mahallesi'ndeki makilik alanda yangın çıktı. İhbarı üzerine bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler sevk edilerek yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Yangını söndürmek için 2 uçak, 4 helikopter, 15 arazözün yanı sıra 4 su ikmal aracı ve 3 dozer ile çalışmalar yapılıyor.

İzmir’de yangının yerleşim yerlerini tehdit etmediği öğrenildi.

Milas’ta da yangın çıktı

Milas-Bodrum Havalimanı giden kavşaktaki ormanlık alanda da henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktığı öğrenildi. İhbar üzerine hemen bölgeye ulaşan Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri hava ve kara araçları ile yangına müdahale ediyor. Çok sayıda itfaiye ekibinin de yer aldığı bölgede yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Kahramanmaraş’ta orman yangını

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesi Çamlık mevkisinde kırsal alanda yangın çıktı. Bölgeden dumanların yükseldiğini gören vatandaşların durumu yetkililere bildirmesi üzerine bölgeye Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü tarafından bölgeye bir helikopter yangın söndürme ekibi, arazöz, su tankı, dozer ve greyder yönlendirildi. Yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor.

İhbar üzerine çalışmalara başlayan ekipler, yangının bölgeye yakın olan evlere sıçramaması için yoğun çaba harcıyor.

Yorumlar (0)