"Türkiye o iklimde değil"

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Türkiye kesinlikle ve kesinlikle taviz vermeyeceği, birilerinin uzaklardan ayak ayak üstüne atıp ahkam kestiği bir iklimde değil" dedi.

GÜNDEM 11.10.2019, 18:53 11.10.2019, 20:23
"Türkiye o iklimde değil"

Berat Albayrak, Barış Pınarı Harekâtıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Albayrak, şunları söyledi:

"Çok tarihi günlerden geçiyoruz. Tüm terör örgütleriyle mücadele ediyoruz. 5 milyondan fazla mülteciye ev sahipliği yapıyoruz. Bugün bu verilen mücadelede kimlerin sivilleri hedef alarak 9 aylık masum Muhammet bebek başta olmak üzere, sivil yerleşim bölgelerine bombalar attığını tüm dünya artık görüyor. Terör ve terörle mücadele noktasında on yıllardır bugün için belki hazırlanan bu planı Allah'ın izniyle bu millet, bu devlet ve bu ordumuz paramparça edecek."

"Birilerinin uzaklardan ayak ayak üstüne atıp..."

"Artık Türkiye kesinlikle ve kesinlikle taviz vermeyeceği, birilerinin uzaklardan ayak ayak üstüne atıp ahkam kestiği bir iklimde değil. Türkiye kendisine yönelik tehditleri kaynağında kurutma stratejisi kapsamında çok tarihi bir operasyon süreci yürütüyor."

"Ama siyaset eliyle ama güvenlik ama ekonomi eliyle ülkemizi tehdit edecek bütün unsurlara karşı yekvücut şekilde, sapasağlam ve dimdik durduğumuz, millet olarak kenetlendiğimiz sürece bin yıldır olduğu gibi bütün bu rüzgarlar da aynı kayadan nasıl yel alır öyle yel alıp geçecek. Bu coğrafyada bin yıldır olduğu gibi binlerce yıl daha bu ülke ve bu millet sapasağlam güçlü bir şekilde ayakta duracak."

Yorumlar (0)
15
açık