Türkiye ile Yunanistan arasında kritik anlaşma

MSB (Milli Savunma Bakanlığı) Yunan ve Türk heyetleri arasında, GAÖ (Güven Arttırıcı Önlemler) toplantısının yeni turunun yapıldığını bildirdi.

GÜNDEM 13.11.2023, 20:48 topcu
Türkiye ile Yunanistan arasında kritik anlaşma

MSB'nin resmi sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirilen açıklama doğrultusunda, Türkiye ile Yunanistan heyetleri arasında bugün gerçekleştirilen toplantı başkent Ankara'da MSB'nin ev sahipliğinde yapıldı. 

Heyetlerin yüksek rütbeli askerler ve büyükelçiler ile sivil yetkililerden meydana geldiği toplantıda her iki taraf da yetkili makam onayını müteakip evvelden mutabık kalınan güven arttırıcı önlemlerin önümüzdeki sene boyunca tekrar hayata geçirilmesi ve uygulanması hususunda anlaşma sağladı. "'İletişim noktası' oluşturulacaktır"

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bahse konu toplantı müspet bir atmosferde gerçekleşmiştir. Her iki ülke ayrıca temasta kalmak ve üzerinde anlaşmaya varılan güven arttırıcı önlemlerin uygulanmasını daha da kolaylaştırmak maksadıyla bir 'iletişim noktası' mekanizması oluşturmaya karar vermiştir. Sıradaki toplantı Yunanistan'ın ev sahipliğinde yapılacaktır."

Yorumlar (0)