Türkiye Ermeni Patrikliğinden Türk Ordusuna dua

Türkiye Ermeni Patrikliğinden yapılan açıklamada, "Barış Pınarı Harekatı'nın barışçıl amaçlarına ulaşması için beka dualarımızı yineliyoruz." denildi.

GÜNDEM 11.10.2019, 10:44 11.10.2019, 16:22
Türkiye Ermeni Patrikliğinden Türk Ordusuna dua

Açıklamasında "Barış Pınarı Harekatı'nın barışçıl amaçlarına ulaşması için beka dualarımızı yineliyoruz." ifadelerini kullanan Türkiye Ermeni Patrikliği, "Terörü sonlandırmak ve sınırların güvenliğini sağlamak amacını güden harekatın amacına uygun bir şekilde sürmesi ve bir an önce huzur ve güvenliğin tesis edilmesi için dua ediyoruz" dedi.

Terörü sonlandırmak ve sınırların güvenliğini sağlamak amacını güden harekatın amacına uygun bir şekilde sürmesi dileğinde bulunan Türkiye Ermeni Patrikliği, bir an önce huzur ve güvenliğin tesis edilmesi için dua ettiklerini açıkladı.

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek için TSK tarafından yürütülen Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin açıklama yapan Türkiye Ermenileri Patrik Kaymakamı Episkopos Sahak Maşalyan, Türkiye Ermenileri Patriklik Makamı adına yaptığı basın açıklamasında, barışın ve barış ortamında insanların müreffeh bir yaşam sürmelerinin önemini her zaman vurguladıklarını belirtti.

"Tanrı yurdumuzu ve insanlarımızı korusun"

Patrikhanede yaptığı açıklama öncesinde, Türkiye Ermeni Patrikliği seçiminin 11 Aralık'ta yapılacağı bilgisini veren Türkiye Ermenileri Patrik Kaymakamı Episkopos Sahak Maşalyan, Ortadoğu'da, yakın coğrafyalarında ve özellikle Suriye'de süregelen savaş ve kaos ortamının kendilerini de derinden üzüp endişelendirdiğini anlattı.

Türkiye Ermenileri Patrik Kaymakamı Episkopos Sahak Maşalyan, "Maalesef barışın tesisi her zaman barışçıl yollarla olamamaktadır. Terörü sonlandırmak ve yurt sınırlarının güvenliğini sağlamak amacını güden harekatın amacına uygun bir şekilde sürmesi ve bir an önce huzur ve güvenliğin tesis edilmesi için dua ediyoruz. Tanrı, esirgeyen kudretiyle yurdumuzu ve insanlarımızı felaketlerden korusun." duasında bulundu.

Her türlü teröre, baskıya, işkenceye, haksızlığa ve göçe maruz kalan Suriye halkının adil bir barışın en güzelini artık fazlasıyla hak ettiğini söyleyen Türkiye Ermenileri Patrik Kaymakamı Episkopos Sahak Maşalyan, Suriyelilerin de adalete, barışa ve güzel günlere olan inancını yitirmeden daha parlak bir geleceğe umutla bakabilmeleri için dua ettiklerini ifade etti.

Kiliselerde Türk Ordusuna dua!

Maşalyan, dualarını şu şekilde noktaladı:

"Kiliselerimizde yapılan ayinlerin hitamında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bekası ve ordusu için her daim dua edilmektedir. Ordumuzun Suriye Barış Pınarı Harekatı'nın barışçıl amaçlarına ulaşması ve asker evlatlarımızın başarıyla görevlerini ifa ederek esenlikle yurda geri dönmesi için her ayinde tekrarladığımız beka dualarımızı yineliyoruz. Rab, lider ve komutanlarımızı hikmet, şefkat ve sağduyu ruhuyla esinlesin."

Yorumlar (0)
13
hafif yağmur