Türkiye'den Netanyahu'ya sert tepki

Dışişleri Bakanlığı, "Gerçeklerin ifade edilmesinden rahatsızlık duyan​​​​​ Netanyahu'nun ve Cohen'in, Türkiye Cumhurbaşkanı'na yönelik asılsız iftiraları, kendi suçlarını örtemeyecektir." denildi.

GÜNDEM 16.11.2023, 00:41 topcu
Türkiye'den Netanyahu'ya sert tepki

Dışişleri Bakanlığı 'İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen'in Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki asılsız iftiralarına' dair yazılı açıklamada bulundu.

Bahse konu açıklamada, Filistinlilere karşı uyguladıkları 'katliam ve zulümlerle tarihin kara sayfalarına girmiş' İsrailli yetkililerin hukuktan bahsetme haklarının olmadığı belirtildi.

"Gerçeklerin ifade edilmesinden rahatsızlık duyan​​​​​ Netanyahu'nun ve Cohen'in, Türkiye Cumhurbaşkanı'na yönelik asılsız iftiraları, kendi suçlarını örtemeyecektir." denilen açıklamada, 'meşruiyetlerini insanların vicdanında çoktan kaybetmiş olan İsrailli yetkililerin, bütün dünyanın gözleri önünde hastaneleri vurarak, çocukları ve kadınları katlederek işledikleri suçları örtbas edemeyecekleri ve gözleri başka yöne çeviremeyecekleri' vurgulandı.


(Cohen)

"Yargı önüne çıkacaklar"

Açıklamada ayrıca şu ifadeler paylaşıldı:

"Dünya kamuoyunda çok derin infial uyandıran mevzubahis insanlık suçlarının failleri ve azmettiricileri er ya da geç yargı önüne çıkacaklardır. Türkiye, Gazze Şeridi'ndeki katliama karşı durmaya ve Filistinlilerin haklı davasını desteklemeye devam edecektir."

Yorumlar (0)