Türkiye'den Kosova'ya tıbbi yardım!

Türkiye'den Covid-19 (yeni tip koronavirüs) ile mücadele için Kosova'ya tıbbi malzeme yardımı ulaştırıldı.

GÜNDEM 25.04.2020, 14:55
Türkiye'den Kosova'ya tıbbi yardım!

Türkiye'nin, Covid-19 (yeni tip koronavirüs) ile mücadele kapsamında Kosova'ya gönderdiği ikinci tıbbi malzeme yardımı başkent Priştine'ye ulaştı.

Kosova Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, sağlık çalışanlarının iş güvenliği için gerekli malzemelerin yanı sıra cihaz ve diğer tıbbi ekipmanlardan oluşan yardımların teslimi, Kosova Sağlık Bakanı Arben Vitia ile Türkiye'nin Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar'ın katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye'nin 8 Nisan'da da Covid-19 (yeni tip koronavirüs) ile mücadele çerçevesinde Kosova'ya yardım gönderdiği hatırlatılan açıklamada, Kosova Sağlık Bakanı Arben Vitia ile Türkiye'nin Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar'ın, devletler arasındaki iş birliğinin Covid-19 (yeni tip koronavirüs) salgını ile başarılı bir şekilde başa çıkma noktasında son derece önemli olduğunu vurguladıkları bildirildi.

Kosova Sağlık Bakanı Arben Vitia, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadelede Kosova'nın sağlık sistemine yaptığı katkılardan dolayı Türkiye'ye teşekkür etti.

Türkiye'nin Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar'ın da Türkiye'nin, Kosova ve diğer ülkelerin ortak ve küresel bir sorunla başa çıkmalarına yardımcı olmaya kararlı olduğunu vurguladı.

Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu