Türkiye'de kaç kişi karantinada? Açıklama geldi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 76 ildeki yurtlarda 29 bin 284 Türk vatandaşının bulunduğunu, 34 bin 452 vatandaşın ise evlerine uğurlandığını bildirdi. 

GÜNDEM 30.04.2020, 11:09
Türkiye'de kaç kişi karantinada? Açıklama geldi

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtları, Türkiye'nin yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadelesinde önemli merkezlerden biri olmaya devam ediyor.

Bakan Kasapoğlu, yurtlarda misafir edilen ve karantina sürecini tamamlayarak evlerine uğurlanan Türk vatandaşlarının sayısını açıkladı. 

"29 bin 284 vatandaşımıza ev sahipliği yapılıyor"

Kasapoğlu, yurt dışından gelenlerin karantina altına alındığı yurtların, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadelede kritik bir rolü olduğuna dikkat çekerek, şu açıklamayı yaptı:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları, Sağlık Bakanımızın ve Bilim Kurulunun çalışmalarıyla, devlet ve millet olarak Kovid-19'a karşı ortak bir mücadele sürdürüyoruz. Güçlü bir devlet olmanın avantajlarını yaşıyoruz. Dışişleri Bakanlığımızın koordinesinde dünyanın dört bir yanından gelen vatandaşlarımız İçişleri Bakanlığımızın da katkılarıyla Bakanlığımızın yurtlarında misafir ediliyor. Şu ana kadar 76 ildeki bakanlık yurtlarımızda, halen yurt dışından gelen 29 bin 284 vatandaşımıza ev sahipliği yapılıyor." 

"34 bin 452 Türk vatandaşının karantina süreci bitti"

34 bin 452 Türk vatandaşının da karantina sürecini tamamlayarak evlerine uğurlandığını aktaran Kasapoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Bir başka gurur ve sevinç kaynağımız da yurtlarımızda kalan vatandaşlarımızdan aldığımız geri dönüşler… Vatandaşlarımızın dile getirdiği memnuniyet mesajları, bizlere ayrı bir heyecan, ayrı bir güç veriyor. İnşallah bu süreci atlattığımızda, misafirlerimizi sıhhat ve afiyetle uğurladıktan sonra, yeniden gerçek sahiplerine yani öğrencilerimize en hijyen koşullarda, en güzel şekliyle yurtlarını, yuvalarını tekrar emanet edeceğiz."

Yorumlar (0)
16
açık