Türk-Yunan askeri heyetleri bugün görüşecek

Türkiye askerî heyeti ile Yunanistan askerî heyeti arasında daha önce yapılan ve gerilimle birlikte ara verilen teknik görüşmeler tekrar başlıyor.

GÜNDEM 18.01.2021, 13:24 18.01.2021, 14:48 Cemil Turan
Türk-Yunan askeri heyetleri bugün görüşecek

Türkiye askerî heyeti ile Yunanistan askerî heyeti arasında daha önce yapılan ve iki ülke arasında yükselen tansiyon sebebiyle bir süre ara verilen teknik toplantılar yeniden başlıyor.

Türk askerî heyeti ile Yunan askerî heyeti, bugün saat 15.00'te Brüksel'de yeniden bir araya gelecek ve "ayrıştırma usulleri" üzerinde görüşme yapacak.

Toplantıya ilişkin bilgilendirmede bulunan Millî Savunma Bakanlığı, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile NATO Genel Sekreteri Stoltenberg arasında gerçekleşen görüşme sonrası yapılması kararı alınan Türkiye askerî heyeti ile Yunanistan askerî heyeti arasındaki "ayrıştırma usullerinin" değerlendirileceği teknik toplantıların, 18 Ocak 2021 Pazartesi günü (bugün) Türkiye saati ile (TSİ) 15.00'te NATO'nun (Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü) genel merkezinin bulunduğu Belçika'nın başkenti Brüksel'de tekrar başlamasının planlandığı bilgisini paylaştı.

Yorumlar (0)
1
parçalı bulutlu